נחשפה כנופיית "תיירות פשע"

משטרת ישראל חשפה שיטה של הונאת כספומטים על ידי תיירים, אשר זייפו כרטיסי חיוב ומשכו עשרות אלפי שקלים ממכשירי כספומט.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י' באדר ב תשע"ו

שלושה אזרחים מולדביים, שנכנסו לארץ באשרת תייר, נעצרו לאחרונה על ידי המשטרה בחשד שהביאו עימם שיטה ייחודית לזיוף כרטיסי חיוב המאפשרים משיכת אלפי שקלים במזומן תוך גניבת נתוני כרטיסים של אזרחים תמימים.

הפרשה נחשפה כאשר שוטרים הוזעקו לשני אירועים שונים של חשד למשיכת כסף באמצעות כרטיס מזויף בכפר סבא וברחובות, ועצרו את החשודים בשעת מעשה.

במהלך החקירה התבררה השיטה בה השיגו החשודים את פרטי כרטיסי החיוב והסיסמה הסודית המאפשרת משיכת המזומן מהכספומט. החשודים התקינו מצלמה נסתרת זעירה  במכשירי כספומט שונים ברחבי הארץ שתיעדה את הקשות הלחצנים של הקוד הסודי. בנוסף הרכיבו החשודים רכיב "קורא שפתיים" אלקטרוני על פתח הכנסת כרטיסי הכספומט שאגר את פרטי הכרטיסים. בשיטה זו הצליחו החשודים להשיג את פרטי הקוד הסודי המקודד בפס המגנטי של הכרטיס, ובהמשך הועברו הנתונים לכרטיסים ריקים עם פס מגנטי שבאמצעותם משכו החשודים כספים ממספר רב של מכשירי כספומט בארץ. 

כתב האישום נגד אחד מהשלושה הוגש בשבוע שעבר על ידי יחידת התביעות של משטרת ישראל לבית משפט השלום בפ"ת.

הנאשם הוא ויקטור דוגיא, תייר בן 34 ממולדובה. כתב האישום נגדו כולל 31 סעיפי אישום בגין עבירות זיוף בנסיבות מחמירות, החזקת ציוד לזיוף כרטיסי חיוב, גניבת כרטיס חיוב, הונאה בכרטיס חיוב, הונאה בנסיבות מחמירות ועוד. 

מכתב האישום עלה כי בסוף חודש פברואר נעצר בעת שניסה לבצע משיכה מכספומט בהוד השרון באמצעות כרטיסי חיוב מזויפים. בחיפוש שנערך על גופו נתפסו 12 כרטיסי חיוב מזויפים ואלפי שקלים במזומן. באמצעות השיטה הצליח דוגיא למשוך סך כולל של כ-86,000 ש"ח בעשרות ניסיונות משיכה וסורב בעוד עשרות ניסיונות אחרים. חקירתם של שני החשודים המולדבים הנוספים נמשכת.