זירת הפיגוע מאיסטנבול אמש. באמצע מתקפת טרור
זירת הפיגוע מאיסטנבול אמש. באמצע מתקפת טרורצילום: REUTERS/Huseyin Aldemir

ממש כמו בפריז לפני כמה חודשים, כעת תורה של טורקיה, מדינה מוסלמית ברובה, לסבול. אחרי הפיגוע הרצחני אמש שגבה את חייהם של שמחה דמרי, יוני שור ואברהם גולדמן הי"ד, בטורקיה חוששים ממתקפת טרור נוספת.

בזמן שארונות נרצחי הפיגוע באיסטנבול נחתו בישראל ביחד עם מרבית הפצועים, השלטונות בטורקיה ואזרחי המדינה מתחילים לעכל את שצפוי להם בזמן הקרוב, כאשר רמת הכוננות באיסטנבול בפרט ובמדינה כולה עדיין לא ירדה. כעת חוששים באיסטנבול מפיגוע נוסף שעשוי להתרחש בימים הקרובים, זאת על ידי מודיעין שהתקבל. 

בשל כך החליטו באיסטנבול שלא לקיים את משחק דרבי הכדורגל בין שתי הקבוצות הבכירות של העיר, גלאטסראיי ופנרבחצ'ה, שאמור היה להתקיים הערב. משחק הדרבי בין השתיים נחשב כמשחק הדרבי הגדול ביותר של הכדורגל הטורקי, ונראה כי ביטולו ודחייתו למועד שעדיין לא ידוע, עשוי להשפיע על יתר קבוצות הליגה ושחקני המועדונים בדחיית מחזור המשחקים הקרוב מחשש לפיגוע במשחקיהם. 

בתחילה תכננו ראשי העיר איסטנבול לקיים את המשחק בנוכחות שתי הקבוצות בלבד וללא קהל, אך בשל "איום ביטחוני ממשי והתרעה מודיעינית ממוקדת", הוחלט לבטל את המשחק עד להודעה חדשה בנושא. 

על פי הדיווחים, במודיעין הטורקי התקבל דיווח כי במשחק הכדורגל בין שתי הקבוצות של איסטנבול צפוי להתרחש פיגוע משולב של סדרת פיצוצים מחוץ לאצטדיון "טורק טלקום" של גלטסראיי המארחת. ככל הנראה זה מה שהוביל את ראשי איסטנבול להודיע על דחיית המשחק עד למועד חדש.

בתוך כך, נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן נפגש בעקבות הפיגוע עם ראש הממשלה אחמט דבוטאולו. לאחר השיחה בין השניים אמר ארדואן כי "אף פעם לא ניכנע לטרור, ואף פעם לא נשכח את אלו שתמכו בנשק שכוון נגדנו".