ד"ר יחיאל שבי
ד"ר יחיאל שביצילום: עצמי

המזרחן ד"ר יחיאל שבי, מאוניברסיטת בר אילן, מתייחס בשיחה עם ערוץ 7 למתקפת הטרור בבריסל ובכלל לפיגועי הטרור ברחבי אירופה בחודשים האחרונים.

"זו מתקפה קשה של האיסלאם הפונדמנטליסטי, שנמצא בשלב המלחמה הפיזית. עד עכשיו היו שלושה שלבים, שלב ההגירה לאירופה, ההכנה למלחמה שכללה אימון והכנה מנטלית, ההתכוננות ליציאה לקרב וההכרה שתקבל שכר מהבורא, וכעת הלחימה. ראינו את זה בתורכיה, בריסל, ואצלנו בסוריה ולבנון. אותם אנשים שהיגרו לאירופה הם חלק מהמערכה, הם בוגרי אפגניסטן, סוריה ועיראק והם מאמינים שכאשר האיסאלם ישלוט תהיה הרמוניה בעולם כולו".

לדבריו אירופה תעבור תהליך דומה שישראל עברה באוסלו, "הם עדיין חיים באופוריה שאולי יכול להיות יותר טוב. תזכור את הפיגועים הגדולים באוסלו, כמה זמן לקח לצה"ל להיכנס לערים הפלשתיניות בחומת מגן, שילמנו 1000 אבדות עד שצה"ל עשה את מה שצריך. 

אירופה תלמד גם היא בדרך הקשה, הם יצטרכו לבודד מקומות שבהם יש ריכוזי אוכלוסיה של מוסלמים, הם יבדקו מי האנשים שהולכים למסגדים, ויציבו  במסגדים מרגלים כדי לעצור את המסיתים, הם צריכים להיות מוכנים לשלם גם בקורבנות".

ד"ר שבי סבור שהגענו היום לשלב שבו האיסלאם רוצה להשתלט על העולם, "הם למעשה נלחמים נגד הכופרים, אם זה יהודים, או נוצרים. ויש להם סוסים טרויאניים בכל מקום. הם מתפשטים באירופה ובהמשך גם לצפון אמריקה ואם לא בדרך החרב הם עושים את זה בדרך של התיישבות. זה קורה בצרפת, בלגיה והולנד המקומות האלה הופכים להיות בית האיסלם והמטרה להטיל מורך בלבבם של הכופרים וככה לכבוש את אותן ערים".