"אירוע חמור מאוד, זו לא תרבות העם היהודי"

דובר צה"ל תא"ל מוטי אלמוז בעקבות הירי במחבל המנוטרל בחברון: "החייל שירה במחבל נעצר, נצטרך לבדוק כיצד זה קרה ונתחקר זאת בצה"ל".

עדו בן פורת , י"ד באדר ב תשע"ו

IDF spokesman Brigadier General Moti Almoz
IDF spokesman Brigadier General Moti Almoz
Flash 90

דובר צה''ל תא''ל מוטי אלמוז התייחס אחר הצהריים (חמישי) לחייל שירה במחבל המנוטרל שביצע פיגוע בחברון וקבע כי מדובר באירוע חמור.

"החייל עצור ונחקר כדי להבין מה קרה שם", סיפר אלמוז וציין כי מדובר בתקרית חמורה מאוד. "זו לא תרבות צה"ל ותרבות העם היהודי ולא קשור למסגרת הצבאית".

תא"ל אלמוז הוסיף כי "כל המעורבים באירוע, כולל החיילים שהיו שם וכל מי שמעורב, כולם יתוחקרו. הרמטכ"ל שוחח עם אלוף פיקוד מרכז והורה לברר את האירוע עד תום, איך חייל החליט לפתוח באש לעבר מחבל ששוכב על הארץ. ההנחיה היא שאחרי שמחבל מנוטרל צריך לטפל בו. אלה ערכי צה"ל", הדגיש.

החייל תועד על ידי מתנדב מארגון השמאל הקיצוני "בצלם" יורה באחד המחבלים שביצעו את פיגוע הדקירה הבוקר בחברון גם לאחר שנוטרל וככל הנראה מת.

בסרטון נראה אחד משני המחבלים כשהוא שוכב על גבו במשך קרוב לשתי דקות. בשלב מסוים מתקרב אחד החיילים לעבר המחבל, דורך את נשקו ויורה בראשו.

בפיגוע נפצע לוחם באורח בינוני מדקירות בפלג גופו העליון. לאחר פינויו לבית החולים שערי צדק בירושלים נמסר כי מצבו השתפר והוא מוגדר קל.