נשות הכותל, הבוקר
נשות הכותל, הבוקר צילום: מרים אלסטר

ירושלים חוגגת את חג הפורים ו'נשות הכותל' לא מוותרות על הפרובוקציה העונתית: לאחר שקראו את המגילה בכותל המערבי, הצטלמו 'נשות הכותל' עם מגילת אסתר כשהיא פרושה בביזיון והן עומדות מאחוריה לתמונה.

"זה בכלל לא מובן מאליו שנשים קוראות במגילת אסתר בכותל. למרות שמדינת ישראל היא דמוקרטית, ושוויון מגדרי הוא חלק בלתי נפרד מכל תחומי החיים כאן, עדיין, בכותל נשלל מנשים שוויון זה", נכתב בעמוד הפייסבוק של הקבוצה.

במהלך היום הועלה לדף הקבוצה סרטון שבו נראית אחת הנשים משמשת כ'בעלת קורא' כשהיא קוראת את מגילת אסתר לקבוצת המתפללות, ותמונת הביזיון כשכולן מצטלמות יחד עם מגילת אסתר.

קבוצת 'נשות הכותל' כבר מכינות את הפרובוקציה הבאה. בתחילת השבוע הן הזמינו את נשות ישראל ביום ראשון של חול המועד פסח למה שהן מכנות 'ברכת כוהנות' ברחבת הכותל המערבי.

בדף הפייסבוק שלהן, מספרות 'נשות הכותל' כי הן מבקשות לקיים טקס מקבל לטקס המסורתי המתקיים על ידי כוהנים גברים בלבד.

"ביום ראשון של חול המועד פסח (24/4) נתכנס בעזרת הנשים בכותל לטקס ברכת כהנות, שייערך לראשונה על ידי נשים ולמען נשים, ויהווה את המקבילה לטקס המסורתי הנהוג בחוגים יהודיים רבים, בהם עומדים על הבמה גברים שהם נצר למשפחת כהנים, ומברכים את הקהל כשהם נושאים את כפיהם מעלה באמירת הברכה, כאשר ידיהם מושטות כלפי הציבור".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו