נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

יושב ראש הבית היהודי, השר הפתלי בנט, התייחס הערב (מוצאי שבת) לעליהום התקשורתי והפוליטי נגד הלוחם שירה במחבל המנוטרל לאחר פיגוע הדקירה בחברון.

"החייל אינו רוצח. האם יצאנו מדעתנו? אנחנו במלחמה. מלחמה נגד טרור אכזרי. ייתכן שהחייל טעה, ייתכן שלא. ייתכן שסבר שהמחבל עם מטען ועלול להפעילו בכל רגע, ובירי הוא מציל חיים ומונע פיגוע המשך. הכל צריך להיבדק ברמות הגבוהות ביותר, כפי שנוהג הצבא המוסרי בעולם. אך בדיקה לא נעשית בישיבה בסלון הבית וצפיה בסרטון ״בצלם״ ביוטיוב של שניות אחרי פיגוע", כתב השר בנט.

"אם כך למה, למען השם, ההתנפלות המהירה של פוליטיקאים ושל התקשורת? מדוע החופזה לגנות את החייל בעקבות הסרטון? גיבוי של לוחמי צה״ל אינו במילים. לא חכמה לגבות לאחר מבצע מוצלח. כמפקד וכחייל למדתי מהו גיבוי,
החכמה של מנהיגות היא לגבות כשקשה. והמינימום הוא להמתין לחקירה יסודית והוגנת לפני שחורצים דין. צריך לתחקר את הארוע עד תום, אך צריך לתחקר זאת כארוע מבצעי בשטח מסוכן".

בנט הוסיף "ויותר מהכל –  לזכור שכרגע יש אלפי חיילים הנושאים אלינו את עיניהם, חיילים שיצטרכו עוד רגע להציל אזרחים מהפיגוע הבא. ואולי לשלם בנפשם על כך. חיילי צה״ל, אנחנו איתכם. תמיד".