האפיפיור פרנציסקוס ליד גדר ההפרדה
האפיפיור פרנציסקוס ליד גדר ההפרדה צילום: פלאש 90

חוקרי מכון "גאלופ" שאלו 1,000 בני אדם מ- 64 מדינות ברחבי העולם מיהו המנהיג הפופולרי והנערץ ביותר עבורם.

התוצאות המפתיעות העלו כי גם בקרב יהודים ואתאיסטים דווקא האפיפיור הוא המנהיג הפופולרי ביותר.

בפני הנשאלים הוצגה השאלה: "ללא קשר לדת שלך, האם יש לך דעה חיובית מאוד, חיובית בלבד, שלילית במקצת או שלילית מאוד על האפיפיור פרנציסקוס"? למעלה מ- 85 אחוזים מקרב הנשאלים הקתולים השיבו כי יש להם דיעה חיובית מאוד על האפיפיור וכי הוא מנהיג הפופולרי ביותר בעולם עבורם, בעוד 65 אחוזים מהיהודים שלקחו חלק בסקר אמרו גם הם כי הם מחזיקים "בדעה חיובית מאוד" על  האפיפיור פרנציסקוס.

לאחר מכן נשאלו המשתתפים בסקר "מיהו המנהיג הפופולרי ביותר בעולם עבורם", ועל פי התשובות קבעו עורכי הסקר כי אחרי האפיפיור הקתולי מופיעים ברשימת המנהיגים הפופולריים בעולם נשיא ארה"ב ברק אובמה, קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון ונשיא צרפת פרנסואה הולנד. 

המדינות בהן נרשמו אחוזי התמיכה הגבוהים ביותר באפיפיור היו פורטוגל עם 94 אחוזים והפיליפינים עם 93 אחוזים. לעומת זאת, בתוניסיה, טורקיה ואלג'יריה נרשמו אחוזי התמיכה הנמוכים ביותר באפיפיור, בעוד תושבי אזרבייג'אן שלקחו חלק בסקר אמרו כי "אינם יודעים הרבה על האפיפיור".

נשיא מכון המחקרים "גאלופ", ז'אן מארק לגר, ניסה להסביר מדוע האפיפיור זוכה לתמיכה רחבה גם בקרב יהודים ואתאיסטים ברחבי העולם. "פרנציסקוס הוא מנהיג המתעלה גם מעל לדת שלו עצמו. המחקר שלנו העלה כי רוב מוחלט של אזרחי העולם, בעלי זיקה דתית שונה ומאזורים שונים בעולם, מחזיקים בתדמית חיובית מאוד על האפיפיור".  

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7