ועדה תבחן העלאת גיל הפרישה לנשים

הועדה שמינה שר האוצר תורכב משמונה נשים וארבעה גברים כאשר בראשה יעמוד הממונה על התקציבים, אמיר לוי.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י"ח באדר ב תשע"ו

ועדה תבחן העלאת גיל הפרישה לנשים-ערוץ 7
כחלון לצד ח"כ רועי פולקמן
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שר האוצר, משה כחלון, מינה היום את הועדה לבחינת העלאת גיל הפרישה לנשים. הצוות יורכב משמונה נשים וארבעה גברים כאשר בראשו יעמוד הממונה על התקציבים, אמיר לוי.

במסגרת הבחינה, יתייחס הצוות להשלכות הכלכליות והתעסוקתיות של החלופות השונות לגיל הפרישה. כמו כן, ישקול הצוות מודל להעלאת גיל הפרישה באופן אוטומטי כפועל יוצא של התארכות תוחלת החיים, כפי שנעשה במספר מדינות OECD.

הצוות יבחן גם יישומם של כלים תומכים ומשלימים להעלאת גיל הפרישה ולעידוד תעסוקת מבוגרים.

בנוסף, לאמיר לוי, חברי הצוות הם: מנכ"ל הביטוח הלאומי, פרופ' שלמה מור יוסף, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר, ראש חטיבת המחקר בבנק ישראל, פרופ' נתן זוסמן, סגנית הממונה על התקציבים במשרד האוצר, יעל מבורך, סגנית ראש המועצה הלאומית לכלכלה, יוליה איתן, נציגת מרכז אדווה, נוגה דגן בוזגלו, נציגת עמותת אינג'אז, ג'ידא זועבי, נציגת עמותת והדרת, ריבי בלר, עו"ד יובל אלבשן מהקריה האקדמית אונו, ראש תחום חקיקת עבודה בהתאחדות התעשיינים, עו"ד מיכל חילי, יו"ר נעמ"ת, גליה וולוך.

בתהליך גיבוש הצוות ביקש שר האוצר להקפיד על ייצוג הולם לשלל הגורמים הרלוונטיים לנושא וכן על רוב מובהק של נשים. שר האוצר הנחה את הצוות והעומד בראשו להתחשב במגוון הדעות במטרה להגיע להסכמה רחבה ככל הניתן.

במסגרת עבודת הוועדה תינתן אפשרות לכלל הגורמים המקצועיים, הציבור וכן לחברי הכנסת מכל הסיעות להשמיע את עמדתם  תוך שוויון מלא בין קואליציה ואופוזיציה.