אריה דרעי
אריה דרעיצילום: Yonatan Sindel Flash90

שר הפנים אריה דרעי נאם היום (ב') בועידת 'ידיעות אחרונות' בירושלים העוסקת במאבק נגד החרמות על ישראל.

״בואו לא נלקה את עצמנו פעמיים. בשנים האחרונות קיימת תופעה עולמית של התחזקות האיסלאם הקיצוני. השנאה והאנטישמיות קיימת כבר שנים רבות וזה לא משנה מה אנחנו נעשה. יצאנו מלבנון עד הסנטימטר האחרון וחטפנו טילים, יצאנו מעזה וחטפנו טילים. לא צריך כל הזמן להתחנן ולהצטדק", אמר.

בתגובה לשאלה, האם יפעיל את סמכותו בנוגע לשלילת אזרחותו של עומר ברגותי - אחר מראשי ארגוני החרם אמר דרעי כי אמנם הוא ממעט בהליך של שלילת אזרחות והפעילו רק כלפי מחבלים, אבל המקרה של ברגותי שונה.

״התברר לי שהאיש הזה שנלחם בישראל בכל דרך, קיבל את אזרחותו ברמיה. הוא סיפר שמרכז חייו בישראל כאשר האמת היא שמרכז חייו ברמאללה. הוא יוצא ונכנס מישראל באופן חופשי ומכפיש את ישראל בקטאר. הוא ניצל את הנאורות של המדינה כדי לפגוע בה. מהסיבה הזו אני לא פוסל את האפשרות לשלול את אזרחותו. כנ״ל עזמי בשארה שנמלט מהארץ בשל אשמות ריגול״.

השר הוסיף כי עלילות דם היו מאז ומעולם נחלת האנושות. ״אם פעם העלילו על דם נוצרי במצות היום מדברים על סחר באיברים פלסטיניים. זה לא תלוי בממשלה כזו או אחרת. שונאינו תמיד ימצאו את השקרים אבל לא צריך להרים ידיים. אפשר להלחם בהסברה נכונה ולהראות את השקר. איפה היו הבידיאס מול המוני ההרוגים בסוריה? במלחמת איראן עיראק? באפגניסטן?״.