ח"כ מיקי רוזנטל: דרעי אדם מושחת

אדם מושחת, שתחב ידיו לקופה הציבורית ופגע באמון האזרחים לא ראוי שימשיך לשרת את הציבור לעולם, אמר ח"כ מיקי רוזנטל.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ' באדר ב תשע"ו

ח"כ מיקי רוזנטל: דרעי אדם מושחת-ערוץ 7
תוקף. רוזנטל
צילום: מרים אלסטר. פלאש 90

ח"כ מיקי רוזנטל (העבודה) הגיב על החשד כי יושב ראש ש"ס אריה דרעי חשוד בפרשת שחיתות חדשה.

"דרעי לא היה צריך לחזור לכהן כשר לאחר שהורשע בשחיתות ; הליך ה'בדיקה' במקום חקירה פלילית הוא אפליה בפני החוק. הנושא נידון בבג"צ בעקבות עתירתי", אמר רוזנטל.

"טרם התבררו החשדות המיוחסים לשר דרעי, כבר יש שני עניינים עליהם ניתן להצביע. ראשית, דרעי לא היה צריך לחזור לכהן כשר בישראל לאחר שהורשע בשחיתות בעבר. אמרתי זאת גם טרם פירסומה של הפרשה האחרונה:  אדם מושחת, שתחב ידיו לקופה הציבורית ופגע באמון האזרחים לא ראוי שימשיך לשרת את הציבור לעולם. הנחתי הצעת חוק המבקשת לעגן זאת עם כניסתי לכנסת"

"שנית, בפרשה המדוברת, שוב מקבל נבחר הציבור יחס מועדף בחסות היועץ המשפטי לממשלה. מדוע נפתחה נגד השר דרעי "בדיקה מקדימה" ולא חקירה פלילית? כאשר חשדות חמורים מתגלים בעניינו של אדם מן הישוב נפתחת נגדו חקירה, ההליך המקדים הקרוי 'בדיקה' שמור למורמים מעם, מייצר אפליה חמורה בפני החוק וכובל את ידי המשטרה כך שלא תוכל לבדוק בכל האמצעים את החשדות נגד נבחר הציבור. בנושא עקרוני זה הגשתי עתירה לבג"צ. שופטי העליון קיבלו את עמדתי העקרונית בנושא והורו ליועמ"ש לקבוע קריטריונים ברורים להליך. בימים אלו נמשך המאבק בבית המשפט העליון"