מפעל הפיס
מפעל הפיס צילום: יח"צ

בנוכחות רבנים מוועדת השיפוט של תחרות החיבורים התורניים של מפעל הפיס, השיק יו"ר מפעל הפיס האלוף (מיל') עוזי דיין את התחרות השנתית שמתקיימת זו הפעם הרביעית.

במעמד ההשקה נכחו ראש ישיבת 'מרכז הרב' הרב יעקב שפירא, הדיין הרב יגאל לרר ורבנים נוספים.

דיין הכריז כי התחרות תעמוד השנה בסימן 'זכויות הפרט והסביבה', ובישר לנוכחים על הגדלת מספר הזוכים ל-12 וכן על הגדלת סכום הפרסים בצורה משמעותית.

הפרס הראשון יעמוד על 25,000 ₪, הפרס השני על סך 20,000 ₪, המקום השלישי יזכה בפרס בסכום 15,000 ₪, המקום הרביעי ב- 10,000 ₪, המקום החמישי ב-5,000 ₪ ולצידם עוד שבעה משתתפים שיזכו בזכות לקניית ספרי קודש בסכום של 1,000 ₪.

לדברי דיין, מפעל הפיס משקיע רבות בפעילות בקרב הקהילה, בעיקר בבניית כיתות לימוד, בתי ספר ומבנים ציבוריים לרווחת הקהילה. ''מתוך השקפה שאין די בהשקעה בחומר, יזם מפעל הפיס את תחרות החיבורים התורניים.

''מפעל הפיס רואה חשיבות עצומה בשמירה על המשך לימוד התורה שמייחד את העם היהודי. זאת גאווה גדולה עבור הפיס שעד היום נכתבו למעלה מ-6,150 חיבורים תורניים במסגרת התחרות", סיפר דיין.

בסיום דבריו בישר דיין לנוכחים כי הפרס הראשון יינתן על שם השר אורי אורבך ז"ל שהיה מיוזמי התחרות בציבור הדתי לאומי. דיין סיפר לנוכחים על הקשר של אורבך לתחרות ועל החשיבות שייחס לה.

חברי ועדת השיפוט הרב יגאל לרר והרב יעקב שפירא הודו למפעל פיס על המיזם שמחבר קהלים רבים ללימוד התורה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו