מצדיעים ומעריכים

רשות השירות הלאומי-אזרחי הצדיעה היום (ד') למתנדביה החרדים באירוע הוקרה מיוחד, והעניקה לעשרה מהם תעודות הצטיינות על פועלם.

אלירן אהרון , כ' באדר ב תשע"ו

רשות השירות הלאומי-אזרחי המוקירה את פעילותם של מתנדביה מהמגזר החרדי ערכה היום (רביעי) בירושלים אירוע הוקרה מיוחד במטרה להצדיע להם ולפעילותם למען הקהילה.

באירוע נכחו הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, שר החקלאות והממונה על השירות הלאומי-אזרחי אורי אריאל, מנכ"ל רשות השירות הלאומי אזרחי שר-שלום ג'רבי, רבנים ואישי ציבור נוספים.

במסגרת האירוע הוענקו לעשרה מתנדבים מצטיינים תעודות הוקרה על פועלם, אשר בולטים בעשייה החיובית בשלל תחומי השירות האזרחי - סיעוד, רווחה, בריאות והצלה ועוד. לסיום נערכה הופעה של להקת ניגון ירושלמי אשר אירחה את הזמר ישי ריבו.

הרב הראשי הרב לאו אמר "אנחנו נדרשים לנתינה. יש כאלו שעבורם לתת זה בממון, עבור אחרים זה לתת זמן ולתת את הלב כפי שאתם המתנדבים מקדישים מזמנכם ועושים זאת מכל הלב.

''בזכות השירות האזרחי החברתי יש מקום לכל מי שרוצה לתת - בכל דרך שהיא. אני תפילה שתמיד נהיה מהנותנים ונזכה לשמח לבבות", הוסיף הרב.

שר החקלאות אריאל ברך את אלפי המתנדבים בשירות האזרחי-לאומי ובעיקר את המתנדבים החרדים שעושים עבודת קודש עבור עם ישראל, כלשונו. ''אתם, מתנדבים יקרים, החלוץ שהולך לפני המחנה שפועל לסייע לכלל ישראל בדגש על האוכלוסיות החלשות. עלו והצליחו".

מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי, שר-שלום ג'רבי, אמר כי "המונח המכונה 'שוויון הנטל', בעיקר בתחום שירות החרדים, אינו נכון בעיניי שכן מדובר בנשיאה משותפת בנטל. אין שוויון מלא ולא יכול להיות''.

הוא הדגיש, ''משרתי המגזר החרדי מהווים דוגמה לדרך המלך בה יש לצעוד בבואנו לטפל בסוגיה רגישה זו. דרך של הבנות ולא של כפייה, סבלנות ולא פזיזות, אשר תביא לתוצאות ולהישגים ולא לכישלון. כמנכ"ל הרשות אני דואג כי כל המשרתים יוכלו לשמור על אורח חייהם ומנהגיהם ללא פשרות, לצד שירות משמעותי וערכי". טוען....