ארנס על פרשת החייל: אין צורך בפטפטת

שר הביטחון לשעבר, פרופ' משה ארנס, מציע לחדול מהדיבורים המיותרים בפרשת החייל היורה מחברון, "הצבא מטפל, אין צורך בלחץ".

תגיות: משה ארנס
בני משה , כ' באדר ב תשע"ו

משה ארנס
משה ארנס
צילום: פלאש 90

'חזון לאומי' - המרכז למנהיגות ציונית אירח את שר הביטחון לשעבר, פרופ' משה ארנס לערב עיון בחיפה, על ספרו: 'דגלים מעל הגטו' - סיפורו של מרד גטו וארשה, לקראת יום השואה וציון 74 שנים למרד גטו וארשה.

במהלך ההרצאה מתח פרופ' ארנס ביקורת קשה כלפי הממסד המפאיניקי ששיכתב את ההיסטוריה, והעלים, לדבריו, את המידע על גבורת לוחמי בית"ר במרד.

ארנס נשאל האם ישראל בטוחה דייה, והאם יש מקום לחשוש שהשואה תחזור שוב. "מערכת הביטחון בישראל חזקה מאוד, אני חושב שאנו יכולים להרגיש בטוחים" השיב נחרצות.

פרופ' ארנס התייחס גם לפרשת החייל היורה מחברון, והדגיש כי הוא לא תומך בריבוי הדיבורים בנושא הזה. "הצבא מטפל בזה. לא צריך את הלחץ הציבורי על הגורמים שמטפלים בזה. יש לתת לגורמי החקירה לעבוד ולהגיע לחקר האמת".

במענה לשאלה אודות גל הטרור הנוכחי, השיב כי לדעתו אין לבוא בביקורת כלפי הממשלה. "זהו אתגר קשה שבו האזרחים לוקחים חלק לא מבוטל ועומדים בגבורה", אמר חתן פרס בטחון ישראל והוסיף "זהו עימות בין יחידים. אדם מותקף מול אדם תוקף. הממשלה נקטה בצעדים נדרשים, נוכחות שוטרים ונוכחות צבא מוגברת. אין לי ספק שאנו מתגברים על הגל הזה".

ראש המועצה הציונית הדרוזית, עטא פרחאת, שהשתתף באירוע אמר, "כאדם ציוני ודרוזי אני מעריך את והגבורה בגטו ורשה של יהודים אמיצים שסירבו להיכנע לצורר הנאצי ונלחמו נגדו בחירוף נפש. בכך למעשה הם נתנו את התקווה לעם ישראל.  לדאבוני הרב גם אז, כמו היום השמאל ניסה להסתיר ולגמד את הארגונים הציוניים ועשייתם בהגנה על הגטאות".