אילנה ראדה
אילנה ראדהצילום: פלאש 90

במוצאי שבת הוקרנה בערוץ 8 הסדרה התיעודית "צל של אמת", על פרשת רצח תאיר ראדה ז"ל. בסדרה הובאה העדות של א"ח שטען כי בת זוגו לשעבר היא שביצעה את הרצח המזעזע.

ראדה אומרת היום לערוץ 7 כי היא הכירה את העדות, "לפני שלוש שנים התקשרו אלי מפרקליטות מחוז הצפון וגוללו בפני את הסיפור ואמרו שזה מופרך וכנראה מדובר בנקמנות על רקע רומנטי.

אני קצת כעסתי מדוע הם לא בדקו את זה יותר לעומק, הייתה גם עדות של תלמידה שראתה מישהי לא מוכרת בבית הספר באותו היום, מדוע לא הצליבו את המידע הזה. נודע לי מאוחר יותר שלקחו את הבחור למעצר בית ואותה אשפזו במוסד של בריאות הנפש. לאורך כל השנים הם ניסו להסתיר את הסיפור הזה מעיני הציבור".

לדבריה, הסדרה חושפת בפני הציבור את המחדלים בחקירת רצח תאיר, "לפני שלוש שנים הגיעו אלי זוג בחורים אמיצים שרוצים לעשות סרט דוקומנטארי לזכרה של תאיר, הם התחילו מאפס, גבו עדויות וראיות ועלו גם על הסיפור הזה והמשטרה והפרקליטות כך עולה ניסו להעלים את הסיפור. שאף אחד לא ידע מכך. אני מצטערת שלא נעשו בדיקות בשטח שלא עשו אז קלסתרון, במשטרה הלכו רק על הכיוון של זדורוב בלי לבדוק שום דבר אחר".

ראדה מקווה שבעקבות הסרט, עוד ועוד אנשים יבינו שלא נעשה כאן צדק, "אני עדיין דבקה בדרך שלי, הדרך שלי למצוא את הרוצח האמיתי, יש עוד כמה אפשרויות, הסרט הזה פותח חלון נוסף  על הטיוח והשקר, ועוד ידינו נטויה".