אוהדי סכנין מתפרעים. לסגור את הקבוצה
אוהדי סכנין מתפרעים. לסגור את הקבוצהצילום: פלאש 90

"זו בושה וחרפה, אני לא מוצא אחידות בבית הדין", כך הגיב יו"ר קבוצת הכדורגל של בני סכנין, מוחמד אבו יונס, על פסיקת בית הדין של ההתאחדות לכדורגל נגד קבוצתו אמש.

במשחק הכדורגל שהתקיים במעמד צד אחד בלבד של אוהדי סכנין מול בית"ר ירושלים, התפרעו אוהדי סכנין כשהניפו דגלי אש"ף, ירקו בפניו של הבעלים הירושלמי אלי טביב, שרו בגנות מדינת ישראל והשליכו חפצים שחלקם אף פגעו בשוער בית"ר בוריס קליימן. 

בדיון שהתקיים אמש נראה היה כי עונשה של סכנין יהיה כבד מנשוא, אך לבסוף פסקו הדיינים להקל בעונש ופסקו קנס כספי על סך 30,000 שקלים ושני משחקים אותם תארח סכנין באצטדיון אחר מאצטדיונם הביתי. 

"לא מעניין אותנו לעשות קופה. אנחנו נלחמים על המקום הרביעי ומאוד רוצים להגיע לאירופה ונפגענו מקצועית בצורה קשה", אומר יו"ר סכנין אבו יונס. לדבריו, "זו צביעות של כולם והרגשה שסכנין משלמת את העונש של כל הקבוצות בשבועות האחרונים. אין אחידות וצדק. לא יכול להוציא מהראש שבגלל שזה סכנין, אנחנו נפגעים בצורה כזו לעומת קבוצות אחרות".

גם בבית"ר הגיבו לעונש של הקבוצה מהמגזר הערבי כששם טענו כי העונש מגוחך ואף שערורייתי, שכן שני משחקי הרדיוס אותם תארח סכנין באצטדיון אחר מאצטדיונם הביתי יהיו מול המוליכה הפועל באר שבע והאלופה מכבי תל אביב. בבית"ר סבורים שסכנין רק תרוויח מהעתקת שני המשחקים הללו לאצטדיון אחר, שכן שם יוכלו לארח את שתי הקבוצות באצטדיונים שמכילים כמות גדולה יותר של אוהדים מזה שמכיל אצטדיונם הביתי. 

פסיקת בית הדין של שני משחקי רדיוס מגיעה לאחר מספר שבועות בהם נמנעו מלהטיל עונשי רדיוס על קבוצות הליגה, זאת בשל הביקורת של קבוצות ליגת העל על עונש זה.