בראש זקוף
בראש זקוףצילום: Avishag Shaar Yashuv/FLASH90

ראש עירית נצרת עילית, שמעון גפסו, מגיב בצהריים (חמישי) בראיון לערוץ 7 לפסק דינו של בית המשפט העליון שקיבל את ערעור הפרקליטות, קבע כי ירצה חצי שנת מאסר מאחורי סורג ובריח וכן כי יש במעשיו קלון.

"אין מה לומר, זאת החלטה של בית המשפט, זה דינו של איש ציבור שצריך לשלם לפעמים מחירים וזה בסדר", אומר גפסו. "אני אזרח שומר חוק ואם זה חלק נוסף שאני צריך לשלם עבור המדינה שאני אוהב כל כך אז אני משלם אותו".

גפסו ככל הנראה לא יפעל לשינוי ההחלטה, "מלכתחילה אם הם לא היו מערערים, גם אני לא הייתי מערער. גם אם כעת יש מה לעשות אני לא בטוח שאני רוצה, עורכי הדין לומדים את הנושא אני מפנים ומקווה שיהיה טוב".

לדבריו ההחלטה לא הפתיעה אותו, "זה לא נחת עלי בבום, ראיתי מה שקרה במתווה הגז שמאוד עניין אותי החלטת בית המשפט. לפעמים בית משפט יכול לשנות סדרי עולם, כי מבחינתי מתווה הגז משנה סדרי עולם ברמה הכלכלית, ביטחונית וחברתית במדינת ישראל, וגם פה יש פה משהו שדומה, ואל תפרש את זה כסוג של ביקורת, אבל יש כאן סוג של התערבות יתר".

גפסו מקווה שראש העיר הבא ימשיך בדרכו, "כרגע אני עושה חפיפה עם ממלא מקומי, הוא יכהן על ליום הבחירות עוד 60 יום כראש העיר. יהיו בחירות ואני מקווה שייבחר ראש עיר טוב שימשיך את דרכי ותפיסת עולמי בנושא של ייהוד העיר. אני משלים עם הגזירה שאני יוצא לשבע שנים חופשה פוליטית, להגיד לך מה יהיה עוד שבע שנים, אלוקים גדול".

אדם צריך לדעת לקבל גם את הטוב וגם את הרע", מוסיף גפסו, "להגיד לך שאני מאושר? לא. האירוע הזה היה לפני שבע שנים. היום אני משלם מחיר ואני מזכיר שבית המשפט המחוזי אמר שלא מדובר בשוחד בכסף, וזה חשוב, אני נכנס לרצות את עונשי מאחורי סורג ובריח בראש זקוף מאוד".

על השאלה מדוע קיבל חצי שנה בכלא ולא עבודות שירות כמקובל בתקופת מאסר כזו עונה גפסו, "אתה מדבר עם שמעון גפסו, אני לא נשיאת בית המשפט העליון".