קונספירציה ישראלית בפיגועי דאעש

בעל טור פלשתיני מאשים את ישראל כמי שעמדה מאחורי פיגועי דאעש באירופה כחלק מהענשת האירופים על תמיכתם בפלשתינים.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ה באדר ב תשע"ו

קונספירציה ישראלית בפיגועי דאעש-ערוץ 7
נמל התעופה בבריסל לאחר הפיגוע הבוקר
צילום: reuters

מופק מטר, בעל טור ביומון הרש"פ "אל-חיאת אל-ג'דידה", טען במאמר שפרסם כי ישראל היא העומדת מאחורי הפיגועים בפריז ובבריסל, שכן לארגון לבדו אין את האמצעים לביצוע פיגועים בעצמה שכזו.

מטר סבור שישראל חדרה לתוך ארגון דאע"ש ולמעשה הארגון משמש רק ככיסוי לפעולותיה. במאמרו, שתורגם בידי אנשי מכון ממר"י, הוא טוען כי הפיגועים בוצעו על ידי ישראל כנקמה על הצעדים האירופיים נגד מדיניותה של ישראל, בהם סימון מוצרי יו"ש והגולן והאיום הצרפתי לפיו אם תיכשל הועידה הבינלאומית שתכונס תכיר צרפת במדינה פלשתינית.

חוקרי מכון ממר"י מתרגמים קטעים מתוך המאמר:

"יבוא יום בעוד רבע מאה בו יאמר נשיא צרפת מי הוא זה שפגע באמת בלבה של אירופה באמצעות הנשק וכלי השרת של דאעש. כאשר בוחנים את המצב ואת השתלשלות האירועים מלפני ולפנים מבינים אל נכון כי אין שום מקום למקריות ושפיגועי הטרור בבירת האיחוד האירופי אינם רק תגובה על מעצרו של המוח המתכנן של פשעי הטרור בפריז צלאח עבד אל-סלאם, אלא הם הרגע המתאים ביותר של הגורם האמיתי ששם לו למטרה את לב אירופה כשהוא מסתתר מאחורי הסיסמה של דאעש.

אינני רוצה להטיל האשמות, אך כיצד זה התרחשו הפשעים ומעשה הטבח של דאעש בצרפת ובבריסל בעת ובעונה אחת עם הניסיון הראשון של האיחוד האירופי להשתחרר מהסחטנות הישראלית ומתסביך האשם שלו בגין רדיפת יהודי אירופה ועם תמיכתם לראשונה של פרלמנטים אירופאים בזכותם של הפלשתינים למדינה. האם לא הייתה זו צרפת שהגתה את רעיון הוועידה הבינלאומית שתוביל לסיום הסכסוך והכיבוש הישראלי בשטחים הפלשתינים? צרפת היא זו גם שאיימה להכיר במדינת פלשתין אם ישראל לא תפנה לכיוון של שלום עם הפלשתינים שיבטיח את זכויותיהם כפי שאושרו על ידי החלטות האו"ם. האין זה האיחוד האירופי - שהמטה הראשי שלו נמצא בבריסל - שקיבל את ההחלטה לסמן את המוצרים של ההתנחלויות הישראליות, שהשפיעה באופן שלילי על הכלכלה הישראלית?".

"בל נשכח כי המידור המאפיין את פעילותם של ארגוני הטרור העולמי, הוא שמקל על מנגנוני ביטחון לחדור אליהם ולהפעיל אנשים בתוך ארגונים אלה למטרותיהם. אין לדאעש את כל היכולות הללו להכות מתי ואיך שהוא רוצה, אלא שיש מי שחדר או חדרו ללב לבו של דאעש בהיותו האמצעי העכשווי שלהם כדי לנקום באירופה ולעקור את לבה".