לזכרם. איתם ונעמה הנקין הי"ד
לזכרם. איתם ונעמה הנקין הי"ד ללא קרדיט צילום

תלמידי תיכון ומתיישבים יחברו היום (שני) בצהרים למסע אופניים בשומרון לזכרם של בני הזוג איתם ונעמה הנקין הי"ד.

על המיזם שוחחנו עם דוד בראל, תלמיד כיתה י"א בישיבה התיכונית אלון מורה שעומד מאחורי המיזם כולו.

"ראינו את המציאות ואת האירועים שפוקדים אותנו והרגשנו שחייבים לעשות משהו ועלה רעיון להראות את הביטחון שיש לנו בדרך", אומר בראל המסביר את המניע העומד מאחורי הרעיון.

לדבריו הכול החל כאשר ישבה חבורת תלמידים על הדשא במתחם הישיבה התיכונית, ומתוך השיח על הימים הקשים והמצב עלתה תחושה "שאנחנו לא עושים שום דבר", כלשונו, ומכאן הייתה הדרך קצרה להעלאת רעיון המבקש לרומם רוח, להגביר מורל ולהוכיח את שגרת החיים באזור זה, שגרה שאינה נרתעת מהטרור ואת תחושת הביטחון בציר התנועה, "בהליכה בבטחה אנחנו משדרים שלמרות הכול אנחנו נאחזים בציר ובאזור הזה בפרט עם הרבה אמונה וביטחון".

לזאת הוא מוסיף ומדגיש כי הביטחון האישי בציר התנועה ובאזור אינו בא על חשבון ההיערכות האבטחתית והביטחונית לאירוע שקיבל את כל האישורים לביצועו, ועל כך מודה בראל לגורמים הרלוונטיים שאיפשרו את קיומו של המסע.

על תוואי הדרך אותו יעבור מסע האופניים, תוואי שיחל באלון מורה ויסתיים בנקודת הרצח ולאחר מכן ישתלב בהרקדה משותפת עם חיילי חטיבת אפרים, הוא מספר: "המסע מתחיל בשעה שתיים וחצי מהישיבה התיכונית באלון מורה עם דגלים וחולצות, בשער היציאה מאלון מורה בשלוש, משם למקום הרצח שם נעצור לאמירת תהילים ובארבע  נהיה בצומת איתמר ומשם תצטרף למסע האופניים צעדה שתגיע עד לחטמ"ר אפרים להרקדה משותפת עם החיילים בסמוך לשעה ארבע וחצי עם כיבוד ודי-ג'י לאמירת תודה וחיזוק ידיהם".

בראל מזמין את הציבור הרחב מהאזור ואולי גם מחוצה לו להצטרף ללמעלה ממאה ושבעים צעירים שכבר הודיעו על כוונתם להשתתף באירוע.