שקד הודפת את הביקורת - ראיון

לאחר שהשמיעה ביקורת על בג"ץ והותקפה משמאל, שקד אומרת לערוץ 7 כי "זו צביעות מוחלטת וחוסר הבנה בסיסי. אמשיך לומר מה שאני חושבת".

חזקי ברוך, אילת , כ"ה באדר ב תשע"ו | עודכן: 21:40

שרת המשפטים איילת שקד (הבית היהודי) הודפת את המתקפות שנשמעו בשמאל בעקבות נאומה היום (שני) בכנס לשכת עורכי הדין, שבו מתחה ביקורת על פסיקות בג"ץ ובתוכן ביטול מתווה הגז שגיבשה הממשלה.

"זו כמובן צביעות מוחלטת וחוסר הבנה בסיסי של מה שנאמר היום", אמרה שקד לערוץ 7 בתגובה לדברי ח"כ שלי יחימוביץ' ויצחק הרצוג. ''זו זכותי וחובתי כשרת המשפטים למתוח ביקורת עניינית על פסיקה אם אני חושבת שהיא שגויה ואינה נכונה''.

על הקריאות להדחתה מצד המחנה הציוני אמרה שקד כי ''גורמים פוליטיים בשמאל רוצים להפוך את זה למתקפה ועניין כזה או אחר, אבל אם חברת הכנסת יחימוביץ' היתה מקשיבה לנאום היא היתה רואה שהביקורת מאוד עניינית''.

שרת המשפטים לא מהססת לומר שוב כי החלטת בג"ץ לבטל את מתווה הגז היתה שגויה. "נעשתה התערבות שלא היתה צריכה להיעשות ופוגעת מאוד ביכולת של הממשלה לתפקד ולפעול. אני אמשיך לומר את מה שאני חושבת''.

לדבריה, בית המשפט העליון צריך להיות מאוזן בין שמרנות ואקטיביסטיות. ''טוב יעשה בית המשפט אם יהיה יותר שמרן ויתן יותר חופש פעולה לכנסת ולממשלה ויתערב רק בפגיעה בזכויות אדם''.

נאומה של שקד בכנס לשכת עורכי הדין