בית"ר תיענש בשל תמיכה בחייל היורה?

במהלך משחק הכדורגל הערב בין בית"ר ירושלים להפועל באר שבע שהתקיים באצטדיון טדי שבבירה, הניפו אוהדי בית"ר שלטי תמיכה בחייל היורה

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ה באדר ב תשע"ו

אוהדי בית"ר. (ארכיון) תומכים בחייל
אוהדי בית"ר. (ארכיון) תומכים בחייל
צילום: פלאש 90

תמיכה בטרור ובמדינה עויינת כן ותמיכה בחייל צה"ל לא? על פי דיווחים נראה שמועדון הכדורגל של בית"ר ירושלים עשוי למצוא את עצמו עומד לדין בשל תמיכת אוהדי הקבוצה הירושלמית הערב (שני) בחייל היורה מחברון.

במהלך משחק הכדורגל הערב בין הקבוצה הירושלמית להפועל באר שבע, הניפו אוהדי בית"ר שלטי ענק המביעים תמיכה בחייל היורה מחברון. השלטים שכללו את שמו של החייל, צולמו ותועדו על ידי מצלמות הטלוויזיה ובנוסף להם חילקו גם אוהדי בית"ר פלאיירים רבים הקוראים לאוהדים להזכיר במהלך המשחק לראשי המדינה שהחייל היורה הוא גיבור.

עוד נצפו ביציעי בית"ר חולצות הנושאות את הכיתוב "הקם להורגך השכם להורגו" עם שמו של החייל היורה, וכן חולצות עליהן נכתב "להרוג מחבל זה לא רצח".

ח"כ אחמד טיבי הגיב על תמיכת אוהדי בית"ר בחשבון הטוויטר שלו כשצייץ כי "אוהדי בית"ר בעד החייל הרוצח", ובתקשורת הספורט טענו כי תמיכת אוהדי בית"ר בחייל היורה הינה עבירה על החוק.

יש לציין כי אוהדי בית"ר לא לבד בתמיכתם בחייל היורה מחברון כשאוהדי קבוצת הכדורסל של הפועל חולון עשו זאת גם הם במשחק הכדורסל של קבוצתם כשהניפו שלטי ענק בדמות תמיכה בחייל היורה, ובעבר הניפו אוהדים רבים שלטים הקוראים לשחרורו של גלעד שליט משבי החמאס בעזה.

בסביבת בית"ר הגיבו לדברים כשאמרו כי כל עוד שבמשחקי הכדורגל של בני סכנין מניפים את דגלי אש"ף וקוראים לפגיעה בחיילי צה"ל מבלי להיענש, אזי גם כאן אין להתערב במעשיהם של האוהדים הירושלמים.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il