"רק מסעדות טריפה קנו בשר מוברח"

ברבנות הראשית מסבירים מדוע פיקוח הכשרות על העסק נחוץ כל כך, בעקבות פרשת הברחת הבשר הבלתי ראוי למאכל.

בני טוקר , כ"ו באדר ב תשע"ו

הבשר שנתפס
הבשר שנתפס
צילום: דוברות המשטרה

רפי יוחאי, מנהל תחום אכיפת חוק איסור הונאה בכשרות ברבנות הראשית לישראל, מתייחס בראיון לערוץ 7 לחשיפה לפיה מסעדות מוכרות בארץ רכשו בשר מוברח, חלקו בשר חמורים וגמלים.

בראיון מדגיש יוחאי כי הבשר המוברח סופק אך ורק למסעדות טרפה, "אתמול קיבלנו טלפון בהול מאנשי יחידת הפיקוח של משרד החקלאות בסיומה של פשיטה על מפעל בעטרות, הגענו למקום תוך 25 דק'. היו שם הפקחים של משרד החקלאות, אנשי השרות הווטרינרי, ומשטרת ישראל. אנחנו ביצענו מיד סריקות כדי לראות מה מעבדים שם ומה יוצא החוצה. גילינו שכל הסחורה שיצאה משם לא סופקה ככשרה".

לדבריו, "אמנם בקומה העליונה גילינו סרטים עם חותמות כשרות רבנות ירושלים ובד"ץ בית יוסף של חברת דליקטס, אך מדובר בחברה שנסגרה לפני שלוש שנים שככל הנראה פעלה שם והסרטים נותרו שם, אין לזה קשר לבשר שסופק".

יוחאי מציין כי בבדיקה מול כל הרבנויות בישראל, עולה כי הבשר הפסול, שווק אך ורק למסעדות טרפה, "בדקנו עם כל הרבנויות בכל 27 המסעדות שלפי החקירה לשם שווק הבשר, ומדובר אך ורק במסעדות טרפה שכל השנה אוכלים שם טרף. הצרכן הדתי דורש הכשרות, לא נכשל".

רפי יוחאי רואה בפרשה עוד הוכחה לחשיבותה החיונית של הרבנות הראשית לישראל, "למרות כל הרוחות שנושבות על מעמד הרבנות, אנחנו שוב רואים שמכל משרדי הממשלה שקיימים בארץ ואחראים אל אכיפת המזון, אין לאף משרד ממשלתי, עיניים בכל בית עסק בארץ רק לרבנות יש בכל בית עסק משגיח שלמעשה בודק שכל התוצרת עם סימני כשרות ושתעודת המשלוח מוחתמת כראוי".