מעצר ללא מפגש. אילוסטרציה
מעצר ללא מפגש. אילוסטרציהistock

שלושה צעירים יהודים נעצרו הלילה (שלישי) ע"י שוטרים היחידה לפשיעה לאומנית בימ"ר ש"י ואנשי כוחות שב"כ.

השלושה נלקחו לחקירה במתקני השב"כ ונאסר עליהם בצו חריג לפגוש בעו"ד.

בצהרים הובאו השלושה לדיון בבימ"ש השלום בראשל"צ, שם ביקשה המשטרה להאריך את מעצרם בעשרה ימים. לאחר דיון שנערך שלא בנוכחות העצורים, בעקבות צו איסור המפגש עם עורך דין, האריך השופט אברהם הימן את מעצרם ב-6 ימים.

עו"ד אהרון רוזה המייצג את השלושה מטעם ארגון חוננו מסר לאחר הדיון כי לא ניתן לתת פרטים על המקרה שכן הוצא צו איסור פרסום בעניין "ישנו בפרשייה זו צו איסור פרסום על פרטי החקירה, לכן אני מנוע מלדבר על הפרטים", מסר.

עו"ד רוזה הוסיף, "ישנו בתיק זה צו המונע ממני לפגוש את שלושת החשודים, אני סבור שסוג העברות אינו מצריך צו מניעת מפגש, אני מביע את מחאתי על השימוש התכוף בכלי זה. מדובר בחשדות שאינם טריים ושאינם כוללים בפגיעה בנפש, אנו בדרכנו לערר בו נבקש כי בימ"ש יורה לרשויות החקירה לאפשר לנו לפגוש את החשודים".

נזכיר כי לפני מספר חודשים נעצרו מספר נערים יהודים אשר גם בעניינם יצאו צווים דומים האוסרים עליהם לפגוש עו"ד ואשר אסרו על פרסום פרטי החקירה. לאחר תקופה שבה שהו בחקירות במתקני השב"כ ללא שפגשו עו"ד נחשף כי במהלך חקירותיהם הופעלו כנגד הנערים אמצעים חריגים אשר כללו עינויים. נציין כי חלק מהנערים שוחררו לאחר שהתברר כי לא היה להם קשר לפרשה בגינה נחקרו.