שירה רוט, הצעירה (21) שנפטרה בפתאומיות במהלך טיולה בפרו, הובאה היום (רביעי) למנוחות במישור אדומים.

אחותה מיכל נפרדה ממנה בכאב רב, "ציפיתי לפגוש אותך עם חיבוק חם כשתחזרי, לא ציפיתי לקבל אותך בארון".

אביה רוט, אמא של שירה, סיפרה לתכניתו של רפי רשף בערוץ 10 על הרגעים האחרונים. "באותו היום קיבלתי שתי הודעות - הראשונה הייתה מחברה שלה שטיילה עמה, ואמרה 'לא לדאוג מההודעה ששירה תשלח', ומיד לאחר מכן ראיתי את ההודעה של שירה ובאמת לא דאגתי".

מאז חזרתן לארץ, החברה של שירה מתקשה מאוד לדבר. אמה של החברה, שליוותה אותן בטיול, סיפרה להם על רגעיה האחרונים של שירה, "הבנות התלבטו האם לקחת כדורים שיקלו על הפרשי הגובה, אך כנראה שלא לקחו כי הרבה אנשים אמרו להם שיש להם תופעות לוואי רבות. אחרי שלושה ימים שהם היו באזור מסוים הם עלו ללגונה. המדריך אמר לה לחזור כי ראה שקשה לה אך היא המשיכה".

בימים קשים אלו, את הוריה של שירה מחזקת העובדה כי היא נהנתה וחוותה ברגעיה האחרונים, "הם חוו כל כך הרבה ועשו המון אקסטרים. שירה רצתה לטרוף את העולם ולא ויתרה על כלום. היא התגעגעה הביתה, רצתה לחזור רק לשבוע ולישון. אני שמחה שהיה לה טוב".

בתום ההלוויה היום ביקש האב הלל להודות לכל מי שסייע בהבאת הגופה לארץ, "תודה לכל עם ישראל על התמיכה, האמפתיה והחיזוק. פתאום עם ישראל מראה את החוזק והערבות ההדדית. חבל שצריך כזה מצב טראגי כדי שייצא הטוב". רוט ביקש מכל אחד ואחד בעם ישראל לקחת על עצמו לעשות מעשים קטנים לטובת אחרים.

שירה, היא בתו הבכורה של הלל רוט, מראשוני העובדים ברדיו ערוץ 7 ששידר מלב ים. המערכת משתתפת בצערה של המשפחה ומעבירה את תנחומיה.