"השיח הציבורי בקרבנו הולך ומקצין"

"התוקפנות הזו יכולה להביא את החברה הישראלית להתרסקות ולהתפרקות", טוען ראש השב"כ לשעבר יעקב פרי.

ערוץ 7 , א' בניסן תשע"ו

"השיח הציבורי בקרבנו הולך ומקצין"-ערוץ 7
יעקב פרי
צילום: פלאש 90

ראש השב״כ לשעבר וחבר ועדת חוץ וביטחון ח״כ יעקב פרי (יש עתיד), התייחס להתקפות על הרמטכ״ל על רקע פרשת החייל היורה בחברון.

"השיח הציבורי בקרבנו הולך ומקצין. אנחנו נתקלים כמעט יום ביומו בהתקפות חסרות רסן על קברינטי הצבא. התוקפנות הזו יכולה להביא את החברה הישראלית להתרסקות ולהתפרקות״. 

עוד אמר "אני מגנה בכל תוקף את ההתקפות על הרמטכ״ל. מדובר בקברניט, מנהיג מקצועי ומסור. אותה התלהמות חוצה גבולות וצריכה להדליק אצל כולנו נורה אדומה". 

לדבריו, התוקפנות סודקת את החוסן של צה״ל ופוגעת בבטחון הלאומי שלנו. ״על ראש הממשלה להתעורר ולגנות אמירות קשות אלו״. 

״ההנהגה הפוליטית בישראל היום לא מונעת את תהליך ההסתה והקיצוניות, היא יוצרת ומאיצה אותו. במקום להנהיג ולהביא לתחושת בטחון בקרב אזרחיה, חברי הקואליציה נגררים אחרי הקיצוניים בחברה ומלבים את האש עוד ועוד״. 

ח״כ פרי התייחס גם לפרשיית החייל והמחבל בחברון, "סמוך ובטוח כי צה״ל, קברניטיו ומערכת המשפט עושים וימשיכו לעשות את עבודתם נאמנה על מנת להגיע לחקר האמת. יש לתת לצבא לעשות את עבודתו ולא לתרום לשיח הקיצוני ולבצע משפט שדה".

בעניין כישלון רה"מ בקידום המו״מ המדיני הוסיף פרי "מר בטחון צריך להבין כי הוא נכשל. הממשלה היא ממשלת  סיסמאות, אך איננה ממשלת מעשים. על הממשלה להבין שזהו אינטרס ציבורי, ראשון במעלה, להתחיל בתהליך הידברות ואופק מדיני כך שיעניקו לנו לגיטימציה בינלאומית ויהיו למעיין חומת מגן בפני יוזמות החרם ופעולות הדה לגיטימציה שישראל סובלת מהם בעולם"

בשאלה בנושא החינוך המוסיקלי, אותו מקדם ח"כ פרי במסגרת עבודתו בכנסת, השיב כי "החינוך המוסיקלי במדינת ישראל קורס. 39 קונסרבטוריונים הקיימים כיום במדינת ישראל נמצאים על סף קריסה כלכלית. החינוך המוסיקלי הוא חשוב ועל מדינת ישראל לאפשר לכל הילדים הרוצים בכך לפתח את כישרונם. פניתי לשר בנט ואני מצפה כי נושא תקצוב הקונסרבטוריונים, שלא עלה כלל זה 10 שנים, ייפתר במהרה".