סנדרס ממשיך לנצח

המועמד לראשות המפלגה הדמוקרטית גבר על הילארי קלינטון במדינת ויומינג. מדובר בניצחון שביעי שלו ברציפות. האתגר הבא: ניו יורק.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ב' בניסן תשע"ו

סנדרס ממשיך לנצח     -ערוץ 7
ברני סנדרס והילארי קלינטון
צילום: רויטרס

ממשיך לצבור תאוצה. ברני סנדרס ניצח הלילה את הילרי קלינטון בבחירות המקדימות של המפלגה הדמוקרטית שנערכו במדינת וויומינג. מדובר בניצחון השביעי ברציפות של סנדרס על קלינטון.

סנדרס זכה ב-55.7 אחוזים מהקולות במדינה וקלינטון קיבלה 44.3 אחוזים מהקולות. מדובר בניצחון חשוב לסנדרס לפני המבחן הקשה ביותר שלו - ההצבעה בניו יורק בשבוע הבא.

הוא הודה לתומכיו בנאום שנשא והצהיר, "זכינו ברוב ההתמודדויות האחרונות - וכעת העיניים נשואות לניו יורק ולמדינות אחרות גם כן. יש לנו כיוון נכון לניצחון - והמטרה שלנו היא קודם כל לעשות את זה בתוך המפלגה הדמוקרטית ואחר כך לנצח בבחירות לנשיאות".

הילארי קלינטון הדגישה בתגובה בפני תומכיה כי היא עדיין מובילה בפער משמעותי. בנאום בו לא הוזכר נצחונו של סנדרס אפילו פעם אחת היא טענה, "אנחנו נמצאים במסלול המבטיח את המינוי. צריך לנצח בניו יורק כדי להבטיח את מועמדותי ולאחד את המפלגה עוד לפני הבחירות".

עם זאת הפער בין סנדרס לקלינטון לא השתנה באופן משמעותי - סנדרס מנצח במדינות הקטנות ומחבר מספרים קטנים של צירים - בעוד קלינטון עשתה זאת במדינות הגדולות.

המבחן הגדול כאמור, יהיה בניו יורק - שם זוכים קלינטון והמועמד הרפובליקני המוביל דונלד טראמפ לאהדה רבה - והפסד שם יהיה משמעותי מאוד.