בני חורין
בני חוריןצילום: שוועת עניים

כבר שנה שנייה שעמותת שוועת עניים מקיימת ליל הסדר בפריסה ארצית ללא עלות לאלפי אנשים שאין ביכולתם לרכוש מוצרים עבור החג.

העמותה פותחת את שעריה לכל אדם באשר הוא ללא סלקציה וללא הבחנה בין המבקשים להיעזר בה.

"המטרה שלנו", אמרים בעמותה, "היא שאנשים יאכלו יום אחד בשנה כבני מלכים ברמה מכובדת ומוקפדת. מדובר על אלפי אנשים ומאות משפחות שאין ביכולתם למלא את השולחן לכבוד החג וכיהודים עלינו לדאוג להם משל היו אחינו ובני משפחתנו.

"בליל הסדר, כולנו אומרים כל דכפין ייתי וייכול, ואנחנו לקחנו על עצמנו להפוך את את המשפט הזה לאמתי, כך שלא יהיו ילדים או משפחות נזקקות שיישארו רעבים."

אריזת הסלים
אריזת הסליםשוועת עניים

את אירוח ליל הסדר השנה, מפיקה העמותה יחד עם רשת שעלי תורה ורשת מעיין 2000 אך למרות השותפים הביקוש גדול מן ההיצע. העמותה קוראת לציבור לבוא ולהאכיל ילד רעב - עלות מנה היא 90 ש"ח, 

לקראת פסח העמותה פועלת בשני משורים כשהמרכזי הוא ארגון ליל הסדר ברחבי הארץ ובנוסף היא מחלקת למשפחות נצרכות 200 סלי מזון.

גם בשאר ימות השנה, פועלת העמותה לרווחת עניי ישראל. העמותה פועלת במספר מישורים כמו גיוס אלפי שקלים לניתוחים מצילי חיים, קניית אביזרים עבור הזקוקים לכך, חלוקת מאות מעילים בחורף לילדים נזקקים, חלוקת תפילין לכבוד בר המצווה לילדים יתומים בכותל והפקת ערבי תפילה המוניים לישועת עם ישראל.

חלוקת תפילין בטקס בר המצווה
חלוקת תפילין בטקס בר המצווהשוועת עניים

פרויקט נוסף וייחודי של עמותת שוועת עניים נקרא "מאירים" והוא כולל ליווי משפחות במצוקה כשהדגש הוא לא על פתרון לבעיית המינוס בבנק אלא בהבנת הגורמים שהביאו את המשפחה למצוקה זו. תפיסת העמותה היא לתת כלים למשפחה לחזור לדרך המלך לצמיתות במתן פתרון שורשי ולא רק בהענקת תזרים מזומנים לפתרון זמני.

לשותפות עם שוועת עניים לחצו כאן