"פועלים בחזיתות קרובות ורחוקות"

רה"מ נתניהו סייר ברמת הגולן וצפה בתרגיל של חטיבת הצנחנים. "מסביב מדינות נמחקות ואם מישהו מצפה שמישהו יבוא לעזרתו זה לא קורה".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ג' בניסן תשע"ו

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר היום (שני) בתרגיל של חטיבת צנחנים במילואים שנערך ברמת הגולן וערך בין היתר תצפית לכיוון סוריה.

בתחילת הסיור קיבל נתניהו סקירות ועדכון על התקדמות התרגיל מסגן הרמטכ"ל אלוף יאיר גולן, אלוף פיקוד צפון אביב כוכבי ומפקדי האוגדות.

ראש הממשלה צפה בחלק מהתרגיל, סייר בשטח ושוחח עם חיילי ומפקדי המילואים המשתתפים בתרגיל.

נתניהו שיבח את מפקדי צה״ל על מימוש תפיסה מבצעית נכונה שמקיימת יציבות ביטחונית בגזרה. "יש לנו את דאע״ש מעבר לגדרות כאן, חיזבאללה מעבר לגדרות כאן ושם, יש לנו את חמאס והגי'האד האיסלאמי בעזה וג'יהאד עולמי ודאע"ש בסיני.

"אנחנו גאים על כך שבכל המזרח התיכון הסוער, הרוגש והקופצני הזה, הצלחנו לשמור על שקט יחסי במדינת ישראל ועל ביטחון יחסי. אנחנו פועלים כשאנחנו צריכים לפעול, כולל כאן, מעבר לגבול, בעשרות התקפות, למנוע מחיזבאללה נשק שובר שוויון.

צילום: קובי גדעון, לע''מ

"אנחנו פועלים גם בחזיתות אחרות בקרוב וברחוק, אבל אנחנו עושים את זה באופן מושכל", הבהיר ראש הממשלה. "אם נידרש להיכנס לקרב, והאפשרות הזאת עומדת לפנינו ובגלל זה אתם פה, זה משום שלא יכולנו למנוע את הסכנות למדינת ישראל בדרך אחרת וכדי לתת לכם את מקסימום הכלים כדי להכריע ולנצח למען מדינת ישראל''.

נתניהו פנה שוב ללוחמי המילואים, ''אתם מסתכלים על רעידת האדמה מסביב ואתם רואים עמים ומדינות נמחקים ואם מישהו מצפה שמישהו יבוא לעזרתו זה לא קורה. אם אנחנו למדנו משהו, זה שאנחנו חייבים להיות מסוגלים להגן על עצמנו בכוחות עצמנו. זו המשמעות של ימי המילואים שאתם עושים כאן.

"אני רוצה להודות לכם ולהביע הערכה על כל מה שאתם עושים, ואני רוצה שתדעו שהעם מביע הערכה על זה, ובמידת האפשר, ניתן לזה גם ביטוי משאבי, אבל המשאב הגדול ביותר זה מה שיש לכם בלב. תודה רבה לכם, לכולכם".