תיעוד: שודדים כספומט ב-70 שניות

ראש מועצת מרחבים שי חג'ג' מתריע בערוץ 7 מפני אבדן הביטחון האישי בדרום הארץ. "יש כאן מכת פריצות, אנשים מפחדים להיכנס לבתים".

בני טוקר , ג' בניסן תשע"ו

שלושה רעולי פנים הגיעו אמש (ראשון) לתחנת הדלק ביישוב מבועים הסמוך לנתיבות, קשרו חבל מהכספומט לג'יפ ונמלטו מהמקום. בסרטון של מצלמות האבטחה ניתן לראות שעובד התחנה נמלט מהמקום ברגע שהגנבים מגיעים.

ראש מועצת מרחבים, שי חג'ג, מתריע מפני אבדן הביטחון האישי של תושבי צפון הנגב. "מה שמדהים זה שהגנבים לא מפחדים, אין הרתעה ממדינת ישראל. הם באים, מחנים את האוטו, השומר בורח, הם עושים רוורס, קושרים רצועה לכספומט ונוסעים.

"יש כאן מכת פריצות בבתים ובמשקים ושום דבר לא קורה. לשמחתי ח"כ דודי אמסלם לקח את זה לתשומת ליבו, וכבר קיים כמה ישיבות בכנסת", סיפר חג'ג' בשיחה עם ערוץ 7.

הוא מקווה שגורמי הביטחון יתעשתו, "המשטרה חייבת להכין תכנית אופרטיבית כדי לפתור את הבעיה. אנחנו בעצם נמצאים כאן במשולש שמצד אחד עזה, מצד שני חברון ששם החומה פרוצה ונכנסים שב"חים וגם היישובים הבדואים שברובם אמנם אוכלוסיה מצוינת אבל יש גם פחות טובים.

"זה גם פלילי וגם יכול להיות ביטחוני. לפני חודש נכנס גנב וגם פצע את התושב, אז מדובר גם בשב"חים וגם בגנבים פשוטים. אנשים היום מפחדים להיכנס הביתה כי יש פריצות. מה שביקשנו זה שישימו גדר וטרסות בכניסות ליישובים ושיציבו מצלמות. לא מדובר בתקציב גדול, זה כסף קטן ברמה של מדינה".