משחק מכור? מכבי תל אביב עלתה הערב (שני) בתום משחק דרמטי ומותח במיוחד, למקום הראשון בטבלת ליגת העל שבכדורגל, מזה זמן רב.

עד כאן זה מה שהיה צפוי עוד לפני המשחק. אבל אם חשבנו שהניצחון התל אביבי יהיה קל, נכונו למכבים ולאוהדי הכדורגל הישראלי בכלל הפתעה גדולה. אמנם התל אביבים שלטו במשחק לכל אורכו, אך השחקנים הירושלמים, ובעיקר איתי שכטר וניקיטה רוקאביציה מיאנו להרים ידיים והחזירו את הירושלמים פעמיים מפיגור. לרוע מזלם, על המגרש היה שחקן אחד גדול יותר מכולם יחד, אולי הגדול ביותר בשנים האחרונות בכדורגל הישראלי - ערן זהבי שמו.

מספר 7 בצהוב השווה את שיאו של ניסים אלמליח ז"ל עם שער יתרון על סף הפסקת המחצית, ושבר את השיא בן ה-61 שנים עם שער נוסף, ממש על סף שריקת הסיום, כשהתוצאה עמדה על תיקו 2:2.

אפשר לדבר על מענקי האליפות, פרשת עומר אצילי, היכולת של בית"ר שלא הזכירה במאום את הקבוצה הירושלמית מהחודשים האחרונים, אבל כל זה יהרוס את חגיגות השמחה של זהבי ומכבי שעולה מזה זמן רב אל המקום הראשון בטבלת ליגת העל שבכדורגל כשהיא פותחת הפרש של נקודה על פני השניה הפועל באר שבע. כשהניסיון איתם, וכעת גם המקום הראשון, לבאר שבע פוחתים הסיכויים לאליפות היסטורית לאחר 40 שנים.

היה זה ערב יוצא מהכלל. 5 שערים במשחק, קהל מעודד ותומך של שתי הקבוצות, ולא מעט עניין מסביב למשחק. אין דרך טובה יותר מזו שעשתה הערב מכבי, בכדי להיפרד לשלום לשלוש השנים הקרובות מאצטדיונה הביתי, אצטדיון בלומפילד, במה שהיה למשחק הביתי האחרון שלהם העונה באצטדיון שביפו.

בית"ר? לה אין מה להילחם עוד העונה. מקומה באירופה מובטח אמנם, אך כעת יצטרכו הם לכבות את השריפות הרבות שיצרו בין השחקנים לבעלים ולאוהדים המסורים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו