אחד ממוקדי מתקפת הטרור בפריז
אחד ממוקדי מתקפת הטרור בפריזצילום: Christian Hartmann, רויטרס

האם אחד המחבלים מפריז היה מעורב בסדרת הפיגועים במומבאי שבהודו לפני שבע שנים? על פי ה'סאנדיי טיימס' הבריטי נראה שהתשובה חיובית.

על פי הדיווח בעיתון, מוחמד אוסמן גאני, אזרח פקיסטני שנעצר באוסטריה בדצמבר בחשד למעורבות  במתקפת הטרור בפריז בנובמבר האחרון, היה מעורב בסדרת הפיגועים במומבאי לפני 7 שנים בהם נרצחו 173 איש בהם ששה יהודים הי"ד ששהו בבית חב"ד המקומי.

מקורות בחקירה צוטטו בעיתון הבריטי 'סאנדיי טיימס' הבריטי כי גאני היה אחראי על הרכבת המטענים לארגון הטרור 'לשקאר א־טייבה', המקורב לארגון הטרור 'אל קאעידה' שביצע את מתקפת הטרור במומבאי.

כזכור, ב־26 בנובמבר 2008 תקפו עשרה מחבלים יעדים שונים בעיר מומבאי שבהודו, בהם היה בית חב"ד בראשות השלוחים הרב גבריאל הולצברג ורעייתו הי"ד, תוך שהם יורים, משליכים רימוני יד ולוקחים בני ערובה. במתקפה שנמשכה ארבעה ימים נפצעו מאות איש, ו־173 בני־אדם נרצחו.

על פי הדיווח, המחבל גאני הצטרף בהמשך דרכו לארגון הטרור דאע"ש ועל־פי החשד היה בין מתכנני אחד הפיגועים הגדולים באחת מערי אירופה יחד עם חבריו באוסטריה. בטלפונים הניידים של גאני וחבריו נמצאו שיחות שחויגו למחבלים שביצעו את הפיגוע בפריז, זמן קצר לפניי מתקפת הטרור.

בסיום החקירה צפוי המחבל לעבור לידי לשלטונות צרפת, שם יועמד לדין בשל מעורבות במתקפת הטרור בפריז.