ארכיון
ארכיוןצילום: פלאש 90

החל מהבוקר (שני) תיאסר תנועת משאיות וכלי רכב כבדים, בכבישי הדרום המובילים לרצועת עזה, בשעות הבוקר ואחר הצהרים. זאת על מנת להגביר את בטיחות הנהגים ותושבי האזור.

את ההחלטה על הגבלת תנועת כלי הרכב הכבדים קיבל שר התחבורה והמודיעין, השר ישראל כץ. על פי החלטה זו תיאסר תנועת משאיות וכלי רכב כבדים בצירי תנועה מרכזיים המובילים למעבר כרם שלום בעזה בין השעות 07:00 ועד 09:00 בבוקר, ומ- 15:00 ועד 17:00 אחר הצהרים.

כץ החליט על סגירת צירים מרכזיים בדרום לתנועת משאיות וכלי רכב כבדים בשעות השיא לנוכח נתונים שהוצגו בפניו ולאחר בדיקה שנעשתה בנושא, תוך התייעצות ושיתוף פעולה עם משטרת התנועה וראשי הרשויות המקומיות של ישובי הנגב.

"אני נחוש לבצע את ההחלטה למרות התנגדותם של גורמים שונים. שמירה על חיי התלמידים ותושבי הנגב החשופים לסכנות ותאונות בדרכם לבית הספר קודמת לצורך לספק מוצרים לשלטון החמאס בעזה," דברי השר.

מלשכתו של השר כץ נמסר כי מהנתונים עולה כי מידי יום נעים בכבישי הנגב המערבי כ-2000 משאיות וכלי רכב כבדים, בשעות ההגעה והחזרה של התלמידים ותושבי האזור, המהווים סכנה מוחשית לשלומם.

האיסור על תנועת משאיות בשעות השיא תחול על הצירים הבאים: מצומת בית קמה ועד צומת בית הנשיא (כביש 264), מצומת אופקים ועד צומת מעון (כביש 241), מצומת בית קמה ועד צומת בית הגדי (כביש 293), מצומת רהט דרום ועד צומת הנשיא (כביש 310), מצומת שער הנגב ועד כרם שלום (כביש 232), מצומת צאלים ועד צומת גמה (כביש 222), מצומת צאלים ועד צומת רעים (כביש 234) ומצומת נתיבות ועד מעבר קרני (כביש 25).

בשעות שבהן תוגבל תנועת משאיות וכלי רכב כבדים, ניתן יהיה לחנות באחדמהחניונים הבאים: תחנת הדלק בית קמה (כביש 293), אזור התעשייה רהט (כביש310), אזור התעשייה אופקים (כביש 241), אזור התעשייה נתיבות, אזור התעשייה בית הגדי (כביש 25) ואזור התעשייה שדרות (כביש 232).

בלשכתו של השר כץ מציינים כי האיסור על תנועת משאיות בכבישים אלה לא תחול על נהגי משאיות המתגוררים בישובים אליהם הגישה הינה אך ורק דרך הכבישים בהם קיים איסור מעבר של משאיות וכן על כלי רכב של צה"ל. הפטור לכלי רכב אלה ינתן על ידי המפקח על התעבורה במחוז הדרום.