בזמנכם החופשי

איל כהן השלים את פרויקט גיוס ההמונים שלו לדיסק הבכורה שייצא בקרוב לאור.

עפרה לקס , ו' בניסן תשע"ו

איל כהן
איל כהן
צילום: יחצ

הזמר המתחיל, המוכר לציבור מ'דה ווייס' מוציא בינתיים את 'שיר חשוף', סינגל מהאלבום שבדרך, המבקש שהמילים יפתחו אותנו ושנשמע בדיבור את האופק והכוונה.

*****

ביום שלישי בחול המועד פסח, בין השעות 10:00‑18:00, ייערך אירוע מיוחד בסבסטיה. יוצגו בו לראשונה קטעי וידאו, תמונות ומסמכים נדירים, מהפנקסים של הרב חזני ועד לטנדר של מאיר הר ציון שהוביל את המתיישבים הראשונים. במקביל יתקיים הפנינג ובו סיורים מודרכים בידי ותיקי ההתיישבות, מתנפחים לילדים, סדנאות יצירה וטיולי ריינג'רים.

*****

בחול המועד הזה ירושלים הופכת לאתר סנפלינג. בימים ראשון-רביעי של חול המועד פסח מוזמן הציבור הרחב להגיע לטיילת החומות הדרומית, לבנות חומות בלבנים מעץ ולגלוש בסנפלינג משער ציון לגן התקומה. בנוסף לכך יטיילו על החומה דמויות היסטוריות, ובמערת צדקיהו ימתינו לכם כליזמרים מוארים. התשלום סמלי, ויתבצע בשער יפו. 

*****

השבוע נפתחה בגלריית המבואה בהיכל שלמה שבירושלים תערוכת 'אשרינו' המקשרת בין התנ"ך, התרבות והמסורת וירושלים. זו היא תערוכה משותפת לאמנים רבים ויש בה מגוון סגנונות יצירה, מצילום אמנותי, דרך מגזרות נייר ועד רקמה. עושר העבודות והגישות השונות מעוררים מחשבה. אוצר: אהוד דר. נעילה: י' באייר.

*****

יציאת מצרים, המכות, השעבוד והפרעונים מצאו להם מקום של כבוד בשירה העברית. מודי כהן, שערך את הקובץ 'הלילה הזה כולו שירה', מזמין אתכם להוסיף נדבך חדש על ההגדה ולבחון את הפרשנות של משוררים בני זמננו. לצד כל שיר ניתוח קצר, שמנגיש את השירים לציבור הרחב. הפצה: דברי שיר.

ofralax@gmail.com