מערך הסברה של איש אחד

עזרי טובי יצר בשנים האחרונות סרטוני הסברה ויראלים, אך בדרך להפוך למסבירן הוא עבר הרבה תהפוכות. איך נער הגבעות מצליח לדבר לעולם?

ערוץ אורות , ו' בניסן תשע"ו

אחרי שיצר סרטונים שנצפו על ידי מאות אלפי בני אדם מספר עזרי טובי על דרכו. מהמשפחה הדתית בנתניה לחזרה בשאלה וחיפוש עצמי ומשם (בינתיים) לגבעות השומרון. 

טובי מספר לערוץ אורות שלא עבר את "הקו הירוק" עד גיל 27, עד שעבר לגור עם אשתו בתקוע ומבחינתו זו הייתה התנתקות מהתרבות בה גדל, "גרתי בקרוואן, נוף אינסופי, אוויר צח וצלול ותקופה מאוד ארוכה שרעיתי צאן זו ספירה אחרת".

בשלב הזה גילה טובי שוב את היהדות ועובר לגור בגבעות איתמר אצל אברי רן, "שם למדתי את סודות הקנאות, שזה אומר שבגדול אתה מאמין בהקב"ה ואין עוד מלבדו".

טובי מנסה להסביר את הסיטואציה של העימותים בין נערי הגבעות לחיילי צה"ל, "אף אחד לא יצר אידיאל של חיכוכים עם צה"ל, אבל כתוצאה מזה שהצבא היה הזרוע המבצעת של החלטות כמו הגירוש מגוש קטיף שהתקבלו בהרגשה שהן פוליטיות נטו, אז בסופו של דבר זה הוליד מציאות של התכתשות".

לאחר תקופה של ניתוק מהממסד והחברה הישראלית הוא החליט לשנות כיוון ולנצל את כושר הדיבור שלו למטרות חדשות, "יום אחד ישבתי וכתבתי טקסט ליהודי ארה"ב. אמרתי להם: אתם יושבים בלוס אנג'לס ובקליפורניה ואתם לא מכירים את הריח הזה שהאויבים שלך במרחק כמה קילומטרים ממך משחיזים את הסכינים, אתם לא מבינים את הסיטואציה. פתאום התנגן לי השיר של ג'ון לנון", טובי חיבר את המילים שהוא חיבר ללחן של לנון וגרף מאות אלפי צפיות.  

ההצלחה גרמה לטובי להבין שיש לו תפקיד, "הבנתי שאנחנו במלחמה אמיתית ואני יכול להשתמש בכל מה שאספתי בכל הדרך, ולעשות הסברה בשם מדינת ישראל".