בוכריס: משחירים את פניי

הקצין הבכיר פנה באמצעות עורך דינו לפרקליט הצבאי הראשי ומחה על הדלפות מחקירת החשדות נגדו. "מידע מסולף שמשחיר את פניי בציבור".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ו' בניסן תשע"ו

בוכריס: משחירים את פניי        -ערוץ 7
אופק בוכריס
צילום: פלאש 90

תא"ל אופק בוכריס פנה היום (חמישי) לפרקליט הצבאי הראשי תא"ל שרון אפק ומחה על הדלפות ופרסומים סביב הפרשה שלדבריו פוגעים בחקירה ומכפישים את פניו.

הקצין הבכיר פנה לפצ"ר באמצעות עורך דינו אל"מ אשר הלפרין. "תא"ל אופק בוכריס מתמודד בחודש וחצי האחרונים עם חקירה פלילית בה הוא נתון. הקצין מכחיש את החשדות החמורים שהוטחו בו, ונאבק להוכחת חפותו", כתב הלפרין.

"כל זאת הוא עושה, וכך צריך, בחדרי החקירה, במסירת עדויות ובעימותים, ולא באמצעות ראיונות בכלי התקשורת", הבהיר.

"לאורך כל התקופה, היינו עדים למסע מתגבר של הכפשות והשחרת פניו של תא"ל בוכריס, ממש בשעה שהחקירה בעניינו מתנהלת. הדברים פוגעים קשות בחקירה עצמה ובזכותו של הקצין להליך הוגן", הוסיף פרקליטו של בוכריס. "מצאנו כי אין באפשרותנו להבליג עוד על התנהלות זו, ומשכך פנינו בתלונה דחופה וחריפה".

הסניגור טען כי הפרסומים והמידע המסולף שמופץ מחדר החקירות משרתים מטרה אחת – השחרת פניו של הקצין בציבור על מנת ליצור לחץ ציבורי פסול על הפרקליטות הצבאית.

"קבלת החלטה משפטית מושכלת חייבת להתקבל על בסיס ראיות בלבד ובמנותק מלחצים חיצוניים. בכך נפגעת פגיעה אנושה זכותו של הקצין להליך הוגן. כן פוגעים הפרסומים בחקירה עצמה, וכתוצאה מכך – ביכולת להגיע לחקר האמת".

פרקליטו של בוכריס הוסיף במכתבו, "תא"ל בוכריס, הנלחם על חפותו ועל שמו הטוב, גזר על עצמו שלא להשיב באותו מטבע, מתוך רצון שלא לפגוע בחקירה המתנהלת. כך קשה מאוד לנהוג, כששמך הטוב נרמס מידי יום. כך קשה לנהוג, אך כך ראוי. לאחר סיומה הקרוב של החקירה נוכל להיווכח כולנו מה רב המרחק בין מידע מסולף שהופץ לתקשורת לבין הראיות שנאספו בחקירה".