חיים ילין ראש מועצת אשכול
חיים ילין ראש מועצת אשכולדוברות המועצה

ח"כ חיים ילין (יש עתיד) התייחס הבוקר למתיחות בדרום ולחשש מסבב נוסף נגד מחבלי החמאס בעזה.

"החמאס כארגון טרור לעולם לא יהיה מורתע ותפקידו לפגוע במדינת ישראל ובאזרחי מדינת ישראל. הם מוכנים להקריב את רצועת עזה, במטרה להילחם בנו. החמאס מתארגן וכשתהיה להם הזדמנות לצאת מבטן האדמה ולחטוף חיילים הם יעשו שאת."

ח"כ ילין תקף את ראש הממשלה ושר הביטחון על העמימות וחוסר הטיפול במערך המנהרות "חפירת המנהרות לא נפסקת לרגע וראש הממשלה ושר הביטחון שומרים על עמימות. בתום מלחמת 'צוק איתן' הבטיח רוה"מ לבנות מכשול שיגרום למנהרות לא להיות אפקטיביות ולהוריד את האיום האסטרטגי הזה לטמיון. מי שחושב שהפתרון יהיה סבב כל שנתיים ואז נגיד הם מורתעים, זה לא עובד. אין להם ערך לחיי אדם.

בינתיים דבר לא קרה ומי שמשלם את המחיר זה האזרחים. מי שמחזיק את הקו  זה לא צה"ל, זה התושבים המדהימים שחיים שם מקום המדינה. צה"ל שם בשביל להגן עליהם".

בנוסף התייחס ח"כ ילין לפחד של ההנהגה הנוכחית להוביל, "חייבים לנהל את האירוע הביטחוני הזה כשאנחנו לוחצים אותם בכוח צבאי לחתום על הסכם ונותנים אופק מדיני לשני הצדדים. צריך להתנתק מעזה באופן מלא, להפסיק לספק להם מים וחשמל ולבנות להם נמל ימי תמורת פירוז. אנחנו החזקים והם החלשים, הגיע הזמן להוביל ולא לפחד כל הזמן."