הסיע מחבלים לפיגוע תמורת 150 ש"ח

כתב אישום נגד ערבי מואדי ג'וז שהסיע את 3 המחבלים שביצעו את הפיגוע בשער שכם בו נרצחה הדר כהן הי"ד. הוא מואשם בגרימת מוות ברשלנות

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ז' בניסן תשע"ו

הסיע מחבלים לפיגוע תמורת 150 ש"ח-ערוץ 7
זירת הפיגוע בשער שכם
צילום: מד''א ירושלים

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה הבוקר (שישי) לבית משפט השלום בעיר כתב אישום נגד חמיס סלאיימה, ערבי בן 57 תושב ואדי ג'וז, שהסיע את שלושת המחבלים שביצעו את הפיגוע בשער שכם שבו נרצחה לוחמת מג"ב הדר כהן הי"ד ונפצעה לוחמת נוספת.

הוא נאשם בגרימת מוות ברשלנות, חבלה ברשלנות והסעת שוהים בלתי חוקיים.

על פי כתב האישום, בארבעה בפברואר התבקש סלאיימה להסיע שלושה תושבי ג'נין אשר אין בידיהם אישור שהיה בישראל כדין, מגדר ההפרדה בא-ראם אל שכונת עיסוויה שבירושלים, בתמורה ל-150 ש''ח.

סלאיימה נעתר לבקשה, ובשעות הצהריים של אותו היום הגיע לבית חנינה סמוך לגדר. הוא המתין לשלושה עד שעברו את גדר ההפרדה באמצעות חבל, כשהם לבושים בגדים מכובדים ומדיפים ריח של בושם וביד כל אחד מהם שקית תפוחה.

סלאיימה הסיע את השלושה לשכונת עיסוויה, שם הם ירדו מהרכב בסמוך למסגד ועזב את המקום.

לאחר מכן הגיעו השלושה לשער שכם בירושלים. שניים מהם ישבו על ספסל ואילו השלישי המתין במקום מסתור סמוך. השניים שישבו על הספסל עוררו את חשדם של שוטרי מג"ב הכולל את השוטרים עידו, רוית, בוסנה והדר כהן הי"ד שהיו באזור והצוות ניגש אליהם על מנת לבדוק את זהותם.

לאחר שאחד השוטרים ביקש מהם להזדהות הוציא אחד המחבלים מתוך המעיל רובה מסוג קרל גוסטב וכיוון אותו אל עבר השוטר. השוטר הכה בידו של המחבל, שלף את האקדח וירה לעברו עד שהמחבל נוטרל.

בד בבד, הוציא המחבל השני סכין יפנית מתוך שרוול חולצתו והחל לדקור את רוית שוב ושוב עד אשר נורה אף הוא ונוטרל. באותו הזמן, יצא המחבל השלישי ממקום המסתור וירה באמצעות רובה מסוג קרל גוסטב בהדר כהן הי"ד אשר עמדה מאחורי עידו, רוית ובוסנה. כתוצאה ממעשיהם של המחבלים נגרמו לרוית מספר רב של פצעי דקירה, והדר כהן הי"ד נפטרה מפצעי הירי.

הריסת בתי שלושת המחבלים, בשבוע שעבר

בכתב האישום נקבע כי במעשיו אלה גרם סלאיימה ברשלנות למותה של הדר כהן הי"ד וכן גרם ברשלנות לחבלה לרוית.

"במעשיו אלה אף הסיע הנאשם ברכבו תושבים זרים אשר שהו בישראל ללא היתר כדין. רשלנותו של הנאשם התבטאה בכך שהיה עליו לחשוד כי תושבי השטחים אותם הסיע יכול שיהיו מחבלים שכוונתם לבצע פיגוע ולגרום למותם של אזרחים, ולא נמנע מהסעתם לתוך ירושלים והורדתם באחת משכונותיה", נכתב.

בנוסף, חודש וחצי לאחר הפיגוע, שב סלאיימה והסיע ברכב בכביש מספר 1 מירושלים לכיוון תל-אביב חמישה ערבים שוהים בלתי חוקיים.