"ניסיון חיסול נקודתי"

"זה בלתי נתפס, אין פה עובדות. שום בית משפט לא התעסק עם זה. יש פה סיפורים של כמה נשים". פלמ"ח זאבי מגיב.

תגיות: רחבעם זאבי
ערוץ 7 , ז' בניסן תשע"ו

יעל זאבי ובנה באזכרה לגנדי
יעל זאבי ובנה באזכרה לגנדי
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בנו של רחבעם (גנדי) זאבי, פלמ"ח זאבי, מגיב בשיחה עם חדשות 2 להאשמות הקשות שהועלו בתחקיר "עובדה" - וטוען שמדובר בסיפורים מרושעים.

"אני יכול להביא חיילות וקצינות ובנות שעבדו לצדו בדרך הפוליטית ובמוזיאון, בנות רציניות שנשארו איתו עד השעות הקטנות של הלילה שיספרו על גנדי שהכירו", אמר.

"עוד מתקשרות אליי בנות מאז שידור התחקיר ואומרות 'אין דבר כזה, איזה יחס. אבא שלנו לא היה מתייחס אלינו כמו גנדי. זה לא נתפס".

"כל מה שראית אתמול זה הכל סיפורים", טוען פלמח. "אין שם עובדה אחת, אין שם בית משפט אחד שהעמיד את העסק לדיון, אין שם חקירה משטרתית אחת שנתנה פסק דין. יש שם סיפורים של שנים מול אדם שלא יכול לקום ולהגיב בכלל".

זאבי השווה את מה שעושים לאביו המנוח כעת, למה שניסו מספר נשים לעולל לעו"ד אורי דניאל, שהואשם לשווא כי הוא "אנס סדרתי": "5 נשים התאגדו נגדו ורצו לחסל אותו. זה הלך עד לעליון - ושורה אחת מכל התיאורים המפורטים שהן נתנו, העליון לא קיבל - ובסוף הן נשברו והודו. הכל היה לצורך חיסול נקודתי".

על הטענות של מספר נשים לפיהן אביו תקף אותן מינית במשרדו מאחורי דלת סגורה, טען: "אני לא הייתי שם, אני לא יודע מה היה שם, אבל כשאומרים שזה משהו סדרתי, עושים לאבא עוול נוראי. זה הכל סיפורים בלי עובדה אחת מוכחת, כשאנחנו רק ראינו עכשיו ניסיון ממוקד כזה".

פלמח זאבי התייחס גם לקוראים להקפיא את התקציבים למפעל ההנצחה של גנדי בעקבות התחקיר: "אי אפשר לפרק בקלות כזו כל סמל וכל מנהיגות וכל דבר נכון שהיה לנו. לבוא היום ולהעז בכלל להתעסק בהנצחה של גנדי בגלל שחמש או שבע נשים סיפרו סיפורים מול העוצמות הבלתי רגילות של מה שאבא עשה למען המדינה, זה חוסר פרופורציה מטורף".