תקציב ניצולי השואה יופקד לפני החג

לדברי לשכת יו"ר וועדת הכספים התקציב עבור ניצולי השואה יופקד עבורם עד יום רביעי הקרוב.

מיכל לוי , ט' בניסן תשע"ו

 גפני ונתניהו. ארכיון
גפני ונתניהו. ארכיון
צילום: פלאש 90

לאחר דיונים רבים שקיים יו"ר ועדת הכספים ח"כ גפני (יהדות התורה) בין כל הגופים העוסקים ברווחתם של ניצולי השואה, סוכם כי עוד לפני חג הפסח - עד יום רביעי הקרוב - התקציב עבור ניצולי השואה יופקד עבורם - כך נמסר על ידי לשכת גפני. 

עוד נמסר כי הדיונים סביב תקציבי ניצולי השואה יימשכו גם לאחר חג הפסח כדי שיופסקו כל ההליכים הבירוקרטים המיותרים המכבידים על ניצולי השואה.

נזכיר כי בסוף השבוע האחרון כינס שר הרווחה, חיים כ"ץ, מסיבת עיתונאים בה הציג תוכנית פעולה מיידית למימוש זכויותיהם של ניצולי השואה. במסיבת העיתונאים חשף שר הרווחה כי למעלה מ- 20 אלף ניצולי שואה לא מימשו זכויות בהיקף של יותר מ- 100 מליון ש"ח.

במסיבת העיתונאים טען השר כי יש לסגור את הרשות לרווחת ניצולי השואה. "הכל צריך לעבור דרך הביטוח הלאומי", אמר השר והוסיף כי הוא מצפה מהתקשורת ללחוץ בנושא.

השר כ"ץ סיפר כי "אני בן לניצולי שואה ששרדו את אשוויץ. בשנת 1953 אבי הקים את ארגון נכי רדיפות הנאצים ופעל כדי לסייע במימוש זכויות הניצולים וזאת בהתנדבות עד יומו האחרון. מיד עם כניסתי לתפקיד דרשתי לדעת מה מצבם של ניצולי השואה החיים בישראל. נדהמתי לגלות שלמשרד הרווחה והשירותים החברתיים לא היה שביב של מידע בנושא".