מסע פסח – בדרך למקדש

חניכי תנועת אריאל השתתפו במסע פסח בשבילי נחלת שבט אפרים בעקבות מסעו של אלקנה ומקום המקדש בשילה. "חוויה דרך הרגליים".

רעות הדר , ט' בניסן תשע"ו | עודכן: 21:48

מסע פסח – בדרך למקדש-ערוץ 7
מסע פסח בתנועת אריאל
צילום: דוברות

עם כובעים, תיקים ומימיות מים יצאו הבוקר (ראשון) אלפי חניכים למסע פסח של תנועת הנוער ''אריאל''.

המסע נערך השנה תחת הכותרת ''בדרך למקדש'' ובמהלכו טיילו החניכים מכל רחבי הארץ בין שבילי נחלת שבט אפרים, בעקבותיו של אלקנה, בין היישובים עלי למקום המשכן בשילה.

קודם המסע, למדו החניכים מהתנ"ך וממקורות חז"ל על האזור ועל חשיבות המשכן ושימושיו. לאורך המסלול התקיימו הצגות רחוב של שחקנים במטרה להשרות את אווירת הזמן והתקופה ולהמחיש את האירועים ההיסטוריים שהתרחשו על אדמת נחלת אפרים בימי תקופת התנ"ך ואחריה.

"העיסוק בתודעת המקדש מתקיים לא רק באמצעות פעולות בסניפים אלא גם בחוויה דרך הרגלים", סיפר ראש תחום בנים בתנועת ''אריאל'', דביר עמיאור.

ביום חמישי האחרון נערך מסע פסח לאלפי חניכות מהתנועה שטיילו גם הן באזור תחת אבטחה של כוחות הביטחון שתואמה מראש.

ראש תחום בנות ב"אריאל", נאווה הרשקוביץ', ספרה כי "הבחירה לקיום מסע פסח דווקא באזור זה נעשתה מתוך האידיאל להלך בארץ לא רק במקומות הברורים והקלים להנגשה, אלא להגיע לכל מקום''.

לדבריה, ''מסע בבנימין מאפשר לחשוף את החניכים מאזורי הצפון, דרום, שרון, שפלה והנגב גם לחבלי ארץ התנ"ך ולמקומות בהם התרחשה ההיסטוריה שלנו שבדרך כלל פחות מונגשים עבורם לטייל עם בני משפחותיהם ביום-יום. ברוך ה' בפני האתגרים שהיו לנו לקיים את מסע הפסח במקום הזה, הן הצבא והן מועצת בנימין נרתמו לסייע".טוען....

צילום: דוברות