ראש העיר ברקת בזירת הפיגוע

שישה עשר בני אדם נפצעו בפיצוץ מטען חבלה שהתרחש אחר הצהריים (שני) באוטובוס אגד קו 12 ברחוב משה ברעם סמוך לצומת פת בירושלים. האש התפשטה לאוטובוס נוסף שהיה במקום.

מצב אחד הפצועים אנוש, מצבם של שניים מוגדר קשה, והיתר פצועים באורח בינוני וקל. צוותים גדולים של מגן דוד אדום העניקו להם טיפול רפואי ופינו אותם לבית החולים שערי צדק והדסה עין כרם.

מפקד משטרת ירושלים ניצב יורם הלוי אמר בזירת הפיגוע ״אנו בודקים מי הניח את המטען ומה מקורו. לא יודעים על התראה ממוקדמות סביב המטען. נבדקות כל האפשרות״.

במשטרה מעריכים כי הגבר שנפצע אנושות הוא ככל הנראה המחבל. לפי שעה אין שום מסמך מזהה עליו ואף אדם לא בא לדרוש בשלומו בבית החולים.

מנהל האגף לרפואה דחופה בבית החולים הדסה עין כרם סיפר כי "חלק מהפציעות של הנפגעים שהגיעו אלינו הן ממסמרים ואומים שחדרו לגופם. עושה רושם של פציעות מפיגוע".

ארבעה צוותי כיבוי פעלו בזירה והשתלטו על השריפה שפרצה באוטובוס. בתום שעה הסתיימו כל פעולות הכיבוי וכל הפצועים פונו לבית החולים.

מפקד מחוז ירושלים ניצב יורם הלוי

חובש בכיר במד"א אלעד פס שהגיע למקום סיפר, "על הכביש שכבו 15 פצועים בהכרה, הם סבלו מכוויות ומחבלות מדממות, הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני בשטח ופינינו שמונה מהפצועים באמבולנסים וניידות טיפול נמרץ של מד"א לביה"ח הדסה עין כרם ושבעה לביה"ח שערי צדק''.

זאבי סופר מאיחוד הצלה סיפר "כשהגעתי לזירה נתקלתי במספר נפגעים מחוץ לשני אוטובוסים שעלו בלהבות. עקב דיווח ראשוני על חשש למספר רב של נפגעים הגענו לזירה בכוחות גדולים והענקנו טיפול רפואי ראשוני לנפגעים שסבלו מכוויות חבלות ופציעות מתוכם שני נפגעים באורח קשה ובינוני. עקב אופי האירוע נגרם נזק גם לכלי רכב שהיו בסמיכות לאוטובוסים".

דובר משטרת ירושלים, אסי אהרוני, התייחס לפיצוץ ומסר "הרבה כוחות משטרה פועלים בזירה הרחוקה יותר מהאירוע כדי לאתר חשודים ולשמור על תושבי ירושלים", אמר וקרא לציבור לשמור על עירנות.

לדבריו לא ברור אם מדובר בפיגוע טרור וכי יש עדויות סותרות על הפיצוץ והסיבות שגרמו לו.

זירת הפיצוץ בירושלים

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו