נהג האוטובוס:
"עמדתי בפקק ופתאום נשמע פיצוץ"

משה לוי, נהג קו 12 של "אגד" משחזר את רגעי הפיגוע סמוך לצומת פת בירושלים: "פתחתי את שתי הדלתות כדי לחלץ את האנשים שברחו במהירות"

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י' בניסן תשע"ו

"עמדתי בפקק ופתאום נשמע פיצוץ"-ערוץ 7
זירת הפיגוע בי-ם
צילום: חזקי ברוך

משה לוי, נהג האוטובוס שהיה מעורב בפיגוע בירושלים, תאר הערב (שני) את רגעי הפיצוץ. לוי נפצע באורח קל ופונה לבית החולים שערי צדק בעיר.

"הגעתי לרחוב משה ברעם בתלפיות ונעצרתי בפקק", סיפר הנהג לערוץ 2. "פתאום נשמע פיצוץ חזק מהחלק האחורי של האוטובוס מיד הבנתי שזה פיגוע".

"פתחתי את שתי הדלתות כדי לחלץ את האנשים", הוסיף לוי. "האנשים ברחו במהירות. ישר רצתי למכוניות שעמדו בפקק ואמרתי להם שיזעיקו משטרה כי היה פיגוע".

בשלב זה הגיעו כוחות ההצלה לזירה והחלו בפינוי הפצועים. "לא הבחנתי במשהו חשוד, כל הנסיעה התנהלה בצורה טובה", הדגיש. "אם היה משהו חריג הייתי עושה משהו לפני הפיצוץ, אבל הכל התנהל בסדר".

בפיגוע נפצעו 16 שני אדם, מהם אחד באורח אנוש, שניים באורח קשה והיתר במצב בינוני וקל. כל הפצועים טופלו על ידי צוותים של מד"א ופונו לבית החולים שערי צדק והדסה עין כרם.

מפקד מחוז ירושלים ניצב יורם הלוי אמר בזירת הפיגוע "אנחנו לא מופתעים ואנחנו ערוכים חודשים ארוכים. אנחנו מדברים על זירה של מטען חבלה שמתפוצץ בתוך אוטובוס שמגיע מצפון לדרום, לכיוון מרכז העיר".

במשטרה מעריכים כי הגבר שנפצע אנושות הוא המחבל שהחזיק את מטען החבלה. "אנחנו בשלב הזה במהלך חקירה, מנסים לבדוק ראשית מניין הגיע המטען - מי הניח אותו, איך הוא הגיע לאוטובוס", הוסיף הניצב.

"אנחנו בהיערכות גדולה בעיקר בימים אלו, לקראת החגים, ערוכים לכל תרחיש. אנחנו לא יודעים על התרעה ממוקדת על הנחת המטען הזה. אנחנו ערוכים לאפשרות שבכל רגע, בכל נקודת זמן, מישהו רוצה לבצע פיגוע בירושלים בטח לקראת החגים", כך מפקד מחוז ירושלים.

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין אמר בעקבות הפיגוע, "תפילותינו נתונות להחלמת פצועי מתקפת הטרור המטופלים בשעה זו בבתי החולים בירושלים.

''ביום שכזה, אשר בבוקרו נחשפת, בזכות פעילות כוחות הביטחון המסורים, מנהרת תופת בדרום הארץ, ובערבו אנו מבהילים אזרחים ששבו משגרת יומם אל בתי החולים, ברור לכולנו כי מאבקנו בטרור לא יפסק. נרדוף ונשיג כל מבקש רעתנו עד אשר יובטח השקט", הדגיש ריבלין.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הבטיח כי כוחות הביטחון יתפסו את האחראים לפיגוע. "אנחנו נאתר את מי שהכין את מטען החבלה. אנחנו נגיע למשלחים, אנחנו נגיע למי שעומד מאחוריהם, ואנחנו נבוא חשבון עם הטרוריסטים האלה", אמר נתניהו במהלך אירוע לציון 85 שנים להקמת האצ"ל, שנערך בבנימינה.

"אנחנו מצויים במאבק מתמשך נגד הטרור, טרור הסכינים, ירי וטילים. גם של מנהרות. ישראל השיגה הישג גדול במאמץ לאיתור מנהרות הטרור", הוסיף ראש הממשלה.טוען....