יוסף בן-דוד הורשע ברצח אבו-חדיר

בית המשפט המחוזי הרשיע את יוסף בן דוד ברצח הנער מוחמד אבו חדיר. בית המשפט דחה את טענת אי השפיות וקבע כי בן דוד היה אחראי למעשיו

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"א בניסן תשע"ו

בן דוד בבית המשפט
בן דוד בבית המשפט
פלאש 90

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע (שלישי) ברצח את יוסף חיים בן דוד (30), הנאשם המרכזי ברצח מוחמד אבו חדיר, נער בן 16 משועפט, לפני כשנתיים.

נזכיר גם שני אחייניו של בן דוד, בני 16 ו-17, הורשעו בביצוע הרצח. על אחד מהם נגזר מאסר עולם ועל הקטין השני נגזרו 21 שנות מאסר.

הכרעת הדין במשפטו של בן דוד נערכה רק היום לאור הגשת חוות דעת של עורכי דין בעניין מצבו הנפשי. כאמור בית המשפט קבע כי בן דוד היה אחראי למעשיו והרשיע אותו בשורת עבירות חמורות.

|בעת ביצוע העבירות הנאשם לא היה פסיכוטי, הבין היטב את מעשיו, אחראי למעשיו, שלט בהם, לא הייתה לו הפרעה בשיפוט המציאות והייתה לו יכולת להימנע מביצוע העבירות. הנאשם מבין הליכי משפט ומסוגל לעמוד לדין", כתבו השופטים.

הכרעת הדין המלאה

נציין כי בן דוד שמר על זכות השתיקה במהלך כל המשפט על אף שהודה במעשים ושחזר אותם בפני חוקרי המשטרה.

חוסיין, אביו של מוחמד אבו חדיר, אמר הבוקר בכניסה לבית המשפט "אנחנו צריכים צדק, להרוס להם את הבית כמו שהורסים לערבים. אני מצפה שהוא יישאר בכלא לכל החיים ושלא ייתנו לו חנינה".

רצח אבו חדיר אירע ביולי 2014. בן דוד ושני בני דודיו הקטינים חטפו את הנער ורצחו אותו כנקמה על החטיפה והרצח של שלושה הנערים בגוש עציון - נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח הי"ד.