השוואה סעודית בין אסד להיטלר

מאמר ביומון ממסדי בסעודיה עורך השוואה בין אסד להיטלר ורומז כי מעשי אסד חמורים מאלה של היטלר. את שתיקת העולם הוא מגדיר 'מזעזעת'.

שמעון כהן - ערוץ 7 , י"א בניסן תשע"ו

השוואה סעודית בין אסד להיטלר-ערוץ 7
מי יותר גרוע? אסאד
פלאש 90

היומון הסעודי הממסדי 'אל-אקתצאדיה' מפרסם מאמר מערכת חריף ביותר נגד המשטר הסורי, ובו הוא משווה את נשיא סוריה בשאר אל-אסד לאדולף היטלר.

במאמר שתרגומו מתפרסם בידי חוקרי מכון 'ממר"י' מחריפה ההשוואה ומעלה אפשרות לפיה אסד גרוע מהיטלר כיוון שהיטלר יצא למלחמתו הטיפשית מתוך מחשבה שהעם הגרמני הוא מיוחד במינו ונעלה, בעוד אסד טובח בבני עמו.

המאמר תקף גם את חוסר המעש של הקהילה הבינלאומית, ובמיוחד של ארה"ב, נגד משטר אסד, גם לאחר שהפעיל נשק כימי נגד אזרחיו, וטען כי "הפסיביות של הנשיא אובמה מזעזעת" וכי אסד הפך לאות קלון המוטבע על מצחה של הקהילה הבינלאומית.

"לא קל להחליט מהו העונש הצודק והראוי לרב-הטבחים של סוריה, בשאר אסד, על הפשעים שביצע נגד עמו ונגד הקהילה הבינ"ל. יש אף מי שדורש דין וחשבון מהקהילה הבינ"ל עצמה על הימנעותה הנוראה מהתמודדות עם רב-טבחים, שלא היה כדוגמתו מאז התמוטטות גרמניה הנאצית בהנהגת אדולף היטלר. זה לא מפתיע, כאשר האו"ם עצמו מאשר כי מספר ההרוגים במלחמתו של אסד נגד הסורים לא היה כדוגמתו מאז מלחמת העולם השנייה, וכי מספר העקורים והפליטים במסגרת מלחמה זו, הוא הגדול בהיסטוריה למעט מלחמת העולם השנייה.

''יש לציין שפושע כמו היטלר לא רצח את הגרמנים, גירש אותם או הפך אותם לעקורים, אלא בדיוק להיפך, הוא פתח במלחמתו הטיפשית מפני שחשב כי העם הגרמני הוא מיוחד במינו ונעלה", נכתב במאמר.

"אסד הפך לאות קלון על מצח העולם כולו מאז יומה הראשון של המהפכה העממית הגורפת נגדו. למה? מפני שהעולם הזה ובפרט המעצמות עזבו את העם הסורי חסר המגן לגורלו מול משטר שבז לאנושיות ושהוכיח שהוא מוכן לכרות ברית עם השטן כדי להישאר ולו יום אחד בשלטון שאין הוא ראוי לו.

''העולם, מרצונו, הפך לחסר יכולת לעשות דבר שיגן על חיי מי שנשאר מקרב העם הסורי. הגם שבמהלך המהפכה הסורית היו לעולם כמה הזדמנויות להתערב כדי להכריע את גורלו של המשטר הרצחני, העדתי והברברי הזה, מיהרה ארה"ב במיוחד להחמיצן, למשל כשהוכח שהמשטר הסורי השתמש בנשק כימי נגד אזרחים, ילדים ונשים, באזור הר'וטה בדמשק".

בהמשך הדברים נכתב כי "רב-הטבחים של סוריה לא הותיר נשק אחד שלא השתמש בו נגד הסורים, ביבשה, בים ובאוויר. הוא השתמש בנשק כימי, בחביות נפץ, בהרעבה, במצור, בהוצאות להורג, בעינויים, בגירוש ובטיהור עדתי. הוא הפך חצי מהעם הסורי לקבוצות עצומות של פליטים ועקורים ורבע ממנו להרוגים, פצועים ונכים.

''הוא גרם לנזקים בשווי מאות מיליארדי דולרים, לא רק בסוריה, אלא גם במדינות השכנות, ואף ברוב מדינות אירופה. הפליטים הסורים הגיעו עד מלזיה, סין וסודאן! לנוכח הפשעים האלה, מהו העונש הראוי לאסד? הוצאה להורג - שבוודאי מגיעה לו - אינה מספיקה, לדעתו של כל סורי שעונה, גורש, נעקר, הורעב, הוטל עליו מצור ונעצר.

''למרות זאת, הפתרון היחיד שנשאר [למשבר הסורי] הוא לשים קץ למשטר העדתי, העלווי והברברי הזה, שנתמך ע"י ממשלות של מדינות כופרות וכנופיות של שכירי חרב...".