''אמא כואב לי, שורף לי''

רחל דדון היתה עם בתה עדן באוטובוס שהתפוצץ בירושלים. עדן נפצעה בינוני עד קשה. "ראיתי חושך בעיניים, כולי דם, לא מצאתי את עצמי".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"א בניסן תשע"ו

עדן דדון בת ה-16 שנפצעה באורח בינוני עד קשה בפיגוע שאירע אתמול באוטובוס בירושלים, מאושפזת בבית החולים הדסה עין כרם, מונשמת ומורדמת.

אמה רחל שהיתה גם היא באוטובוס נפצעה באורח קל ופגשה בצהריים את בתה לראשונה לא ראתה מאז פיצוץ מטען החבלה.

"יצאתי מהחדר של עדן וראיתי מראות קשים", סיפרה האם לכתבים בבית החולים. "הייתה לי ילדה בריאה ועכשיו ראיתי מראות לא קלים, קשה לי עם כל הסיטאוציה הזאת, זה מחזה מאוד קשה. אף אמא לא רוצה לעבור מקרה כזה".

"ישבתי שני ספסלים אחרי הנהג ועדן ישבה בסוף, כי שם היא אוהבת לשבת", שחזרה האם את רגעי האימה. "רציתי להתקשר לאמא שלי ופתאום כל האוטובוס התפוצץ. נהיה פיח, מישהו עלה באש. בדקה הזאת הייתי מבולבלת אבל בשנייה נזכרתי שהילדה איתי וחיפשתי אותה".

"פתאום ראיתי אותה עם כוויות וכל העור התקלף. היא אמרה לי 'אמא כואב לי, שורף לי'. עדן ישבה על הרצפה ולא יכלה לזוז. היא ביקשה שאביא לה מים, אבל דווקא אז לא היה לי".

רחל מתקשה לשכוח את המראות הקשים. ''ראיתי חושך בעיניים, כולי חושך ודם, לא מצאתי את עצמי", תיארה.

היא שיגרה מסר לראש הממשלה בנימין נתניהו נוכח גל הטרור. "אני קוראת לנתניהו להתעורר. תמיד כשראיתי פיגועים ופצועים התפללתי לשלומם, אבל עכשיו אני חווה את זה. אי אפשר לסבול, זה לא רק אני, זה אלפי אנשים שנשארו נכים ונפצעו. פשוט מפחיד לצאת החוצה, לא תיארתי לעצמי שאצא עם הבת שלי לפנק אותה ואחזור פצועה".