בן אליעזר
בן אליעזר פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט החליט לדחות את בקשתו של בנימין בן אליעזר לעיכוב ההליכים הפליליים נגדו. הודעה על כך נמסרה לבאי כוחו וכן לבית המשפט.

לאחר שבחן את מכלול נסיבות העניין, לרבות חומרת המעשים המיוחסים לבן אליעזר, נסיבות ביצועם והאינטרס הציבורי בקיום ההליך, לא מצא היועמ"ש כי יש במצבו הרפואי ובנימוקים שפורטו בבקשה מטעמו כדי להצדיק את עיכוב ההליכים הפליליים.

ממשפחת בן אליעזר נמסר בתגובה, "בימים האחרונים חלה הידרדרות נוספת במצבו הבריאותי של פואד והבוקר, עוד בטרם התקבלה החלטת היועץ, הורו רופאיו על אשפוזו המידי".

"צחוק הגורל שדווקא ביום זה החליט היועץ המשפטי את מה שהחליט. פואד צפוי לעבור כבר מחר ניתוח לא פשוט, ונשקפת סכנה ממשית לחייו. בשלב הזה אנו מתפללים לשלומו של פואד ורק לאחר שיעבור את הניתוח נתפנה לבחון את החלטת היועץ ואת המשמעויות שלה", הוסיפו בני המשפחה.

ביום ראשון בשבוע שעבר דן בית המשפט המחוזי בתל אביב בעניינו של השר לשעבר בן אליעזר המואשם בקבלת שוחד והלבנת הון. בן אליעזר כפר באישומים.

"זכרונו נפגע ואירועים שלמים נשכחו", טען צוות ההגנה של פואד בראשות עורך הדין יעקב וינרוט, שהסביר כי החברות בין בן אליעזר לנאשם במתן השוחד מבוססת על ההערכה הדדית. "הוא פנה אליו כדי לקבל הלוואה על מנת לעבור דירה שתתאים לצרכיו הרפואיים".

פרקליטי השר לשעבר טענו בפני בית המשפט כי הבנק לא אישר לבן אליעזר לקיחת משכנתא ולכן פנה לבקש עזרה מחבריו תוך כוונה להשיב להם את הכסף שהלוו לו.