ניצלה בסבארו ונפצעה בפיגוע האוטובוס

חיים לוי, אביה של עדן מספר לערוץ 7 על בתו המאושפזת, "עדן היא צדיקה גדולה, ילדה צנועה וענווה, היו לה שני ניסים".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"א בניסן תשע"ו

חיים לוי, אביה של עדן שנפצעה אתמול (שני) בפיגוע התופת בקו 12 בירושלים מספר על מצבה של עדן ועל הניסים שפוקדים אותה מאז הובהלה לבית החולים.

בשעת הפיגוע האב היה בתחנת אוטובוס בצומת פת במרחק קצר ממקום הפיגוע, "ראיתי את הכוחות זורמים ואת העשן המתמר מעל הזירה. התקשרתי לעדן כיוון שידעתי שהיא אמורה להיות באזור אך היא לא ענתה לי, גם אמא שלה לא ענתה לטלפון".

כעבור זמן קצר הוא הגיע לבית החולים, "נכנסתי לראות את הילדה במחלקה לטיפול נמרץ זה לא היה קל וזה עדיין לא קל, עדן מורדמת ומונשמת, אך ב"ה לא נמצאת בסכנת חיים". 

חיים מספר כי זו לא הפעם הראשונה שעדן נמצאת בזירת פיגוע, "היו לה שני ניסים בחייה. עדן היא צדקת גדולה, ילדה צנועה וענווה, ואני חושב שהניסים הם בגלל המצוות שהיא עושה. 

הפעם הראשונה ששניצלה הייתה כשהייתה בת שנתיים או שלוש, היא הייתה בעגלה ורציתי לקנות לה פיצה במסעדת סבארו במרכז ירושים אבל היה תור ארוך אז המשכתי לרדת ברחוב יפו ואחרי כמה צעדים שמעתי את הפיצוץ. הסתכלתי אחורה וראיתי עשן, נבהלתי מאוד והבנתי שניצלתי בנס. אתמול התרחש הנס השני, אם המטען היה קצת יותר גדול, אז המצב יכול היה להראות אחרת. היא היתה קרובה מאוד למפגע או למטען".

אחיה של עדן מתגורר בקריית ארבע ואביה מספר שהיא חששה להגיע למקום, "היא פחדה להגיע לקריית ארבע ואמרתי לה שפיגוע יכול להיות בכל מקום ושתלפיות, המקום שבו היא גרה הוא הכי מסוכן. חבל שאמרתי את זה כי הנה עכשיו זה קרה לה באמת מתחת לבית".

ללוי ביקורת חריפה על התנהלות הממשלה, "בימים אלה מאשימים חייל גיבור בהריגה, ובכל שני וחמישי יש פה פיגוע והממשלה לא מצליחה להשתלט על זה. אני מצביע ליכוד מאז גיל 18 וגם בבחירות האחרונות הצבעתי למפלגה וזו הייתה הפעם האחרונה. הממשלה מוליכה אותנו לכיוון של פיגועי 2002, כשנותנים אוויר ומרחב לערבים, עוצרים חיילים שלנו, ומדברים אליהם יפה זה נותן להם תאבון להמשיך לפגע בנו וזה מה שקורה לצערי הרב".

האב המודאג מבקש מעם ישראל, "תתפללו לרפואת עדן בת רחל ולרפואת רחל בת סוליקה ולכל חולי עמו ישראל".