פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים

10 הצגות תחרות מקוריות בבכורה עולמית, ותיאטרון רחוב עם מיטב המופעים מ-9 מדינות בעולם.

קובי פינקלר - ערוץ 7 , י"ב בניסן תשע"ו

חיפה
חיפה
צילום: קובי פינקלר

פסטיבל הצגות הילדים המרכזי והחשוב ביותר בארץ ואחד מהבולטים בעולם, יתקיים השנה בפעם העשרים ושש בחוה"מ פסח.

בשלושת ימי הפסטיבל יתקיימו כ-200 אירועים שיכללו הצגות תחרות ומתחם בין-לאומי של מופעי תיאטרון רחוב.

במסגרת הפסטיבל, יתקיימו מופעי תיאטרון רחוב באוויר הפתוח הנבחרים בקפידה, ללא תשלום נוסף לאורך כל שעות היום ובהם מיטב אמני הרחוב מהארץ ומחו''ל ובהם  מ- 9 מדינות שונות : איטליה, ברזיל, פינלנד, צרפת, גרמניההולנד ,ספרדפורטוגל וכמובן ישראל.

כולם מגיעים לגן בנימין לשלושה ימי חגיגה כדי לשטוף את העיר חיפה בדמיון מהפנט, במופעים עוצרי נשימה, ליצנות פרועה ופיוטית, צבע, הומור סוחף ,קצבוחופש עד קצה גבול השמיים והעננים.

הפרויקטים במתחם הם מהאיכותיים ביותר, וכוללים את כל תחומי אמנות תאטרון הרחוב, מהקלאסית ועד המודרנית: אנשי קרקס, פנטומימאים, "בופונים", בובנאים, שחקנים והולכי קביים מהטובים בעולם, שהמשותף לכולם הוא גישה מקורית וייחודית לתיאטרון ודרך מיוחדת ובלתי צפויה בה הם יוצרים קשר עם הקהל.

כמו כן, יועלו מגון של הצגות אורחות לקבוצות גיל שונות החל מפעוטות ועד נוער.

כ-150 יוצרים שלחו השנה הצעות לפסטיבל חיפה הבין-לאומי להצגות ילדים. הוועדה האמנותית שכללה השנה את איציק ויינגרטן, רועי שגב, נויה לנצ'ט ועמית זרקא בחרה עשר הצגות שיתחרו בתחרות הכללית, פרי עטם של יוצרים צעירים שהשפה התיאטרלית שלהם היא ייחודית. הם יקבלו תמיכה וליווי אמנותי ויועלו בבכורה עולמית בפסטיבל.

השנה לראשונה, פרס ההצגה הטובה ביותר יחולק בשתי קטגוריית נפרדות: קטגוריית הילדים וקטגוריית הנוער

כמו כן, בפעם הראשונה תתקיים השנה גם מסגרת תחרותית להצגות לבני נוער ובמסגרת קטגוריית הצגות הנוער, יציגו השנה בפעם הראשונה שלוש מחזות לנוער שיתחרו על הפרס בקטגוריית הנוער.

ניצה בן צבי, מנכ"לית תאטרון חיפה, מסרה "הפירות שקצרנו בתחום הצגות הילדים עודדו אותנו לאתגר הבא והוא חשיפת בני הנוער לעולם התיאטרון ויצירת תכנים איכותיים לדור ההמשך. בכל מה שקשור לעולם התיאטרון ובני הנוער, הרגשנו כאילו ויתרו מראש, והחלטנו להרים את הכפפה ולהנחיל גם להם את האהבה לעולם התיאטרון".