אלון דוידי: די לאיומים, די לפחד

"במבצעים הבאים לא נסכים לפנות את העיר שדרות אנו חזקים ויכול נוכל לאיומי הטרור", כך אמר ראש העיר שדרות בכנס "איום המנהרות"

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ב בניסן תשע"ו

דוידי ואייל זמיר
דוידי ואייל זמיר
צילום: עיריית שדרות

"במבצעים הבאים, לא נסכים לפנות את העיר שדרות, אנו חזקים ויכול נוכל לאיומי הטרור", כך ציין ראש העיר שדרות, אלון דוידי, בכנס "איום המנהרות" של רדיו דרום בשיתוף עיריית שדרות שהתקיים בעיר שדרות.

דוידי בחר להתמקד בחוסנה של העיר והעוצמה האזרחית של תושביה, "אני רואה את העוצמה האזרחית, את הלל בראלי, ובני נוער כדוגמתה אשר חיים ופועלים בשדרות. אני רואה את תושבי שדרות ויישובי עוטף עזה ממשיכים בשגרת חייהם ללא היסוס וחשש, עם עוצמות אדירות ואני אומר, די לדיבורים על האיום ועל הפחד. בואו נציג את העוצמה, את הניצחון, את הגבורה האזרחית, אשר כה בולטת בקרב תושבי שדרות והאזור כולו." 

דוידי דיבר על העורף האיתן והחזק במהלך ימי הלחימה, אשר העלה את מורל החיילים ונתן להם כוח להילחם ולהביא לניצחון, "החיילים דאגו לניצחון הכוח ואנחנו, האזרחים דאגנו מכאן, לניצחון הרוח. רק יחד מתקבל ניצחון אמיתי ומשמעותי, אשר מעלה את המורל בקרב האזרחים והחיילים כאחד. על כן, אני מאמין כי פינוי אזרחים אינו הצעד הנכון וכי הדיבור אודות החשש אינו מועיל למורל. אנו צריכים לדבר על הגבורה, על העוצמה ועל היכולת האזרחית והצבאית. אנו צריכים להציג את תמונת הניצחון והחוזק הנפשי אל מול איומי טרור וניסיונות הפחדה".

דוידי סיכם את דבריו ואמר, "רק יחד נוכל להילחם בטרור, יד ביד אזרחים לצד חיילים, נצליח להמשיך ולעמוד איתנים על האידיאולוגיה והערכים, יחד נייצר ונציג את תמונת הניצחון הטובה ביותר אל מול הטרור ומבקשיו. הם יציגו הרס וחורבן, דמים ואש, ואנו נציג בנייה, התחדשות, התפתחות, שמחה וצחוק ילדים, כי זה מה שקיים בעיר שדרות - אנו לא שורדים, אנו מתפתחים".