פועלים להגשמת חזונו
פועלים להגשמת חזונו צילום: פלאש 90

בישיבת 'בני עקיבא' בנחלים החלו במיזם מיוחד להנצחת בוגר הישיבה - השר, הסופר והעיתונאי אורי אורבך ז"ל - תחרות הסיפור הקצר "לכל זמן ועט".

התלמידים, צוות הישיבה, הבוגרים ובני משפחותיהם הוזמנו לשלוח סיפורים קצרים מפרי עטם לתחרות נושאת פרסים יקרי ערך, כשהפרס הראשון עומד על 4,500 שקלים. 

המעוניינים יוזמנו להשתתף גם בסדנה לכתיבה יוצרת המתוכננת לאחר חג הפסח, שתעזור להם לרכוש כלים לקראת כתיבת הסיפור.

בשלב הגמר של התחרות ייבחרו הסיפורים הזוכים בידי חבר השופטים, שיכלול את קובי אריאלי, אריאל שנבל, המשורר פרופ' מירון ח' איזקסון, אמילי עמרוסי, שי צ'רקה ומפמ"רית ספרות ד"ר טלי יניב.

טקס הסיום ייערך בישיבה לקראת שבוע הספר בנוכחות בני משפחת אורבך, השופטים ומכובדים נוספים. "בחרנו להנציח את דמותו של אורי, בוגר הישיבה, על ידי הטמעת הערכים שאפיינו אותו ובעידוד של יצירה וכתיבה בקרב הציבור שלנו, עם דגש על בני הנוער", אמר ראש ישיבת נחלים הרב שמואל לורנץ.

"אחד הדברים שהיו חשובים לאורי היה לקדם כתיבה, בעיקר של צעירים", אמרה מיכל אורבך, אלמנתו של אורי ז"ל. "נראה לי נכון ומרגש שעיתון אותיות שאורי היה עורכו הראשון, קיים תחרות כתיבת שירים בהשראתו, ושעכשיו נפתחת תחרות כתיבת סיפורים קצרים ביוזמת ישיבת נחלים, שבה למד ובה ביטא הרבה מכישרון הכתיבה שלו כנער".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו