אלירן גפסו
אלירן גפסוצילום: סאני כהן

אלירן גפסו, בנו בן ה-32 של ראש העיר נצרת עילית שמעון גפסו שנשלח לשישה חודשי מאסר בפועל בגין עבירת שוחד, החליט ללכת בעקבות אביו ולהתמודד בבחירות לראשות העיר.

לערוץ 7 הוא מספר על חלומו להפוך את נצרת עילית לבירת הגליל, "אבא שלי היה ראש עיר טוב ואפילו טוב מאוד, גם בפעם השנייה הצביעו בעדו 54 אחוזים מתושבי העיר. בשנתיים וחצי האחרונות בגלל הסיטואציה, לא הייתה משילות בעיר.

"אבא שלי קיבל לפני כמה שבועות את הכרעת העליון, הוא אמר שהוא אוהב את המדינה ומרכין את הראש ומקבל את הדברים. נצרת עילית הולכת עכשיו לבחירות מיוחדות. החלטתי לקפוץ למים העמוקים אבל הם לא צוננים בשבילי. אני מכיתה ד' מעורב במה שקורה כאן".

אלירן מספר כי בתור נער היה מעורה בנעשה בהיר ופעיל פוליטי. "בצבא אני מ"פ בהנדסה בדרגת רב סרן, עשיתי תואר בממשל ובשנתיים וחצי האחרונות אני בהסתדרות הציונית העולמית. הזירה הציבורית אינה זרה לי, ראיתי את עצמי בכל השנים האחרונות כשליח של נצרת עילית".

לדבריו אנשים רבים הפריעו לפריחתה של נצרת עילית, "לצערי היו אנשים רבים שתקעו רגליים בגלגלים של העיר, במשך שנתיים וחצי מתעסקים כאן במלחמות במקום לנצל את הזמן לעשייה. כשאבא שלי הוביל את העיר, הצליחו לעשות כאן דברים יפים אבל בשנתיים אחרונות עסקו כאן במריבות".

אלירן גפסו רואה את עצמו כמי שממשיך את חזונו של דוד בן גוריון, "חוץ משכונת הר יונה ג', יש לנו עוד 11 תכניות לשכונות חדשות עם 5,000 דירות. אם ניישם את זה, נגדיל את נצרת עילית בתוך 5 שנים ל-75 אלף תושבים. נצרת עילית תהיה בירת הגליל, עיר ציונית שבלעדיה הגליל לא יראה אותו דבר. זו משימה לאומית שצריכים לרתום אליה את כל המדינה. כמובן שגם התושבים הערבים יקבלו את הזכויות שלהם אבל זו תהיה עיר מחוז ציונית, אבן שואבת לכל המשפחות הציוניות בארץ".

הוא רואה את עצמו כישות עצמאית שאינה קשורה לאביו, "אבא שלי קיבל את מלוא הערכה שלו, אבל סיים כרגע את הקרירה הפוליטית לשנים הקרובות, וכעת הוא שומר על הנכדים. התושבים כאן חכמים ויודעים שאני בא בשם עצמי, אני לא מתנער מזה שאני הבן של שמעון גפסו, אבל אני גם לא בא להגיד 'תצביעו בגלל שאני הבן של שמעון'.

"אני בא לתושבים ואומר להם שאני בן 32 ואב לשני ילדים, אני גר כאן ומעולם לא נטשתי את נצרת עילית. אני חי פה וכואב לי על על המצב, שנבחרי ציבור פועלים כדי שנצרת עילית תיכשל בגלל גחמות. ואני אומר די, די למלחמות, בואו נתאחד, נסתכל קדימה אחד על השני, נצעד לאותו חזון של עיר מחוז ענקית, עיר ציוניות, בואו נתקדם לשם".